ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung z minimalizowaniem aplikacji

Samsung inspiruje się Windowsem w swojej nakładce

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Windows 10 Mobile i jego kafelki zyskały spore uznanie, jeśli chodzi o ergonomię użytkowania. Rozwiązanie to miało wielu zwolenników, którym na wieść o tym, że Samsung chce się inspirować Windowsem, serce może zabić szybciej. I niepotrzebnie. Samsung nie inspiruje się bowiem mobilną wersją Windowsa, a jego rozwiązaniami znanymi z komputerów klasy PC. I mowa tu o rozwiązaniu znanym od kilkudziesięciu lat, chociażby z systemu, który widzieliście na grafice tytułowej.

Samsung z minimalizowaniem aplikacji

Samsung z minimalizowaniem aplikacji

Patent Samsunga skupia się bowiem na wielozadaniowości smartfonów. Ujawnia on element interfejsu, który ma się znajdować w roku ekranu. Znajdziemy tam symbole minimalizacji, maksymalizacji i zamykania aplikacji znane z Windowsa. Nowy patent zawiera także opis, który pasuje idealnie do rozwiązania znanego z Windowsa. Nie jest to więc nadinterpretacja grafiki. Nie wiadomo kiedy i czy w ogóle to rozwiązanie trafi do smartfonów Samsunga. Przyznam jednak, że budzi ono nieco mieszane uczucia. Wygląda nieco jak próba powrotu do początków smartfonów, kiedy królował Windows Pocket. To jednak tylko moje skojarzenia. Możliwe jednak, że takie podejście faktycznie okaże się potrzebne?

Zobacz też: Google chce odbudować współpracę z Huaweiem

Nie zapominajmy także o Samsung Dex. Rozwiązanie to ma na celu zmianę smartfonów producenta w komputery po umieszczeniu ich w odpowiedniej stacji dokującej. Z każdą generacją swoich flagowców koreański gigant kładzie na tę funkcję coraz większy nacisk. Możliwe, że Samsung chce zunifikować wygląd trybu smartfona i PC, tak aby ich obsługa stała się znacznie bardziej podobna. W takim wypadku umieszczenie niezbędnych przycisków z perspektywy pracy na komputerze może się okazać istotne przy kontynuowaniu pracy w trybie smartfonu. 

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy