samsung dex

Samsung Galaxy S9/S9+ zadebiutuje razem z nową podkładką DeX Pad

1 minuta czytania
Komentarze

Większość posiadaczy Samsunga Galaxy S8/S8+ zapewne doskonale kojarzy urządzenie, które potrafi przemienić ich smartfona w komputer. Koreański gigant nie zamierza spocząć na laurach i wraz z premierą Galaxy S9 i S9+ zaprezentuje nową, przebudowaną stację DeX.

Nowe akcesorium będzie nosiło nazwę DeX Pad. Od obecnej stacji dokującej będzie różnić się przede wszystkim budową, która teraz będzie przypominać podkładkę. Dzięki takiej budowie smartfon wystarczy po prostu położyć, a nie ustawiać w pionie jak ma to miejsce obecnie. Jakby tego było mało, kompatybilne urządzenia mają wykorzystywać łączność bezprzewodową (Bluetooth lub Wi-Fi Direct). Plotki sugerują, że sprzęt zostanie wyposażony w funkcję szybkiego ładowania.

Zobacz także: 10 zalet rootowania smartfona

Istnienie urządzenia potwierdza fakt rejestracji przez Samsunga nazwy DeX Pad w Europie. Wniosek o rejestracje wpłynął 29 grudnia, czyli rychło w czas, by zdążyć na nadchodzące targi Mobile World Congress. Istnieje duża szansa, że tytułowy sprzęt przez pewien czas będzie dodawany gratis do nadchodzącego flagowca. Osobno również będzie można go kupić, aczkolwiek tutaj nie spodziewałbym się ceny niższej niż 400-500 zł.

Źródło: phonearena

Motyw