ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Przezroczysty Huawei Mate 40

Huawei Mate 40 jako przezroczysty smartfon? Dzisiaj już może się udać?

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

W ostatnim kwartale tego roku Huawei zaprezentuje smartfony z serii Mate 40. Powinny one być szybsze, wydajniejsze i oferować znacznie lepsze aparaty fotograficzne. W sieci pojawił się zestaw renderów koncepcyjnych dla Huawei Mate 40. Projekt ten wygląda jeszcze bardziej futurystycznie niż Xiaomi Alpha. I mówiąc szczerze, na obecną chwilę wydaje się wręcz niemożliwy w realizacji.

Przezroczysty Huawei Mate 40

Przezroczysty Huawei Mate 40

Znajduje się na nich Mate 40 z przezroczystą szklaną konstrukcją. Szczerze jednak wątpię, czy taki projekt zostanie wykorzystany w najbliższej przyszłości. Oczywiście już wcześniej pojawiły się smartfony z przezroczystym wyświetlaczem. Są to Xperia Pureness i Lenovo S800. Jednak w ich wypadku mamy do czynienia z konstrukcjami klawiszowymi. Dzięki czemu cała niezbędna elektronika i baterie mogły zostać schowane w całkiem sporym pudełku pod ekranem. W tym wypadku jednak mamy jedynie dość gruby podbródek. 

Zobacz też: PlayStation 4 sprzedaje się coraz gorzej

Oczywiście mógłby on pomieścić jakieś mało wydajne podzespoły rodem np. ze smartwatcha, jednak nie ma tam miejsca na sensowną baterię. Dostalibyśmy więc smartfon o nędznej mocy i krótkim czasie pracy. Szczerze mówiąc, to wątpię, żeby Huawei był teraz zainteresowany takimi eksperymentami, zwłaszcza w ramach flagowej linii. Rendery wyglądają co prawda niesamowicie, ale za ich pomocą można przedstawić niemal wszystko. Nie oznacza to jednak, że takie urządzenia będą mogły powstać, a przynajmniej nie w najbliższej przyszłości. Pozostaje jeszcze jedno pytanie: po co? Jakie realne korzyści miałby ze sobą nieść taki wyświetlacz? Owszem, wygląda to ciekawie i futurystycznie, ale nic ponadto. 

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy