W tym roku Huawei ma zaprezentować zupełnie nowy flagowy układ. Według pogłosek będzie się on nazywał Kirin 1020. Warto jednak zaznaczyć, że inne twierdzą, że będzie on nosił oznaczenie Kirin 1000. Nazwa tutaj ma jednak drugorzędne znaczenie. Najważniejsze jest to, że Huawei najprawdopodobniej będzie dążył do stworzenia dużej luki w wydajności. Pewne źródło z samej firmy uważa, że różnice między Kirin 1020 a Kirin 990 będą znaczne.

Huawei Kirin 1020 zaskoczy swoją wydajnością

Kirin 1020 wydajność

Jeden z użytkowników Twittera korzystający z pseudonimu @RODENT950 uważa, że różnica pomiędzy Kirin 1020 a Kirin 990 może sięgnąć prawie 50 procent. Co ważniejsze, mówi o Kirin 990 z wbudowanym modemem 5G. Warto tu przypomnieć, że Kirin 990 5G i Kirin 990 4G znacznie się różnią. I to zarówno pod względem całkowitej liczby tranzystorów, jak i prędkości zegara procesora. Kirin 990 5G jest niewątpliwie szybszy i fakt, że źródło uważa, że różnica w wydajności pomiędzy Kirin 1020 a jego poprzednikiem będzie imponująca, robi olbrzymie wrażenie. Oczywiście zakładając, że informacja ta okaże się prawdziwa.

Zobacz też: Face ID i Touch ID razem w iPhone’ach – to będzie małżeństwo z rozsądku

Różnice te dotyczą również procesów produkcyjnych. Huawei ma wykorzystać tutaj proces EUV 5 nm od TSMC. Ponadto Huawei wykorzysta rdzenie ARM Cortex-A77 w układzie Kirin 1020 zamiast Cortex-A76, które zostały wykorzystane w obecnej generacji procesora. Zastosowanie rdzeni Cortex-A77 może skutkować wyższym stałym taktowaniem zegara dla wszystkich rdzeni. Dodatkowo Kirin 1020 podobnie jak poprzednik ma oferować zintegrowany modem 5G. Oczywiście warto pamiętać, że to jedynie przecieki. Mimo że pochodzę z wewnętrznego źródła, trzeba się liczyć z tym, że nie muszą być prawdziwe.

Źródło: wccftech

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.