Epidemia wirusa z Wuhan powoduje wiele problemów na całym świecie w różnych dziedzinach życia. Koronawirus jest powodem m.in. wstrzymania aktualizacji MIUI – popularnej nakładki znanej nam ze smartfonów od Xiaomi.

Aktualizacja MIUI wstrzymana – powodem koronawirus

Xiaomi poinformowało za pośrednictwem chińskiego forum Mi Community, że przedłuża zawieszenie aktualizacji MIUI do 10 lutego. Pierwotnie aktualizacje miały być przeprowadzane już dzisiaj, po przerwie spowodowanej trwającym w Chinach okresem świętowania związanym z Chińskim Nowym Rokiem. Tak więc w tym tygodniu nie pojawi się aktualizacja xiaomi.eu 20.2.6. Użytkownicy mogą się jej spodziewać w połowie lutego.

koronawirus miui

Niedawno komentowaliśmy dla Was decyzję, zgodnie z którą Xiaomi zamknęło wszystkie Mi Store w Chinach z powodu epidemii wywołanej przez koronawirusa. Firma argumentowała swoją decyzję troską o bezpieczeństwo pracowników oraz klientów. Popularny producent elektroniki czynnie zaangażował się też w walkę z chorobą, przekazując maski medyczne, termometry, a także oferując wsparcie finansowe.

Czytaj także: Niepełnosprawni będą mogli grać na Xboxie przy pomocy… wózków inwalidzkich

Z powodu epidemii koronawirusa zmarło już kilkaset osób. Wirus zagraża nie tylko Chińczykom, ponieważ przez częste podróże między krajami może być przenoszony do innych regionów świata. Potwierdzono 25 przypadków zakażeń w Europie. Coraz więcej państw nie wpuszcza na swoje terytoria osób podróżujących z regionu, w którym panuje epidemia wirusa. Przedstawiciel Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w Pekinie Gauden Galea uważa, że liczba potwierdzonych przypadków zakażeń będzie jeszcze rosła.

źródło: miuipolska.pl, RMF 24/PAP

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.