HTC pozwala już na odblokowanie bootloadera

1 minuta czytania
Komentarze
htc-bootloader-unlock

 

No i się doczekaliśmy. Po całej historii związanej z narzuconymi przez HTC ograniczeniami w końcu można odblokować bootloader w Sensation. Niestety EVO 3D nie jest na razie obsługiwany, podejrzewamy, że to tylko kwestia czasu. Na stronie otwartego niedawno centrum deweloperskiego HTCDev.com jest już aktywny link pozwalający uruchomić internetowe narzędzie odblokowujące Sensation. Wystarczy się zarejestrować i podążać za wyświetlanymi instrukcjami.

Tajwański producent informuje przy okazji, że ta modyfikacja może wywołać szereg nieodwracalnych zmian, które nie zostaną pokryte przez gwarancję. Wśród możliwych efektów ubocznych wymieniana jest niestabilność systemu, a nawet fizyczne uszkodzenie urządzenia wynikające z przegrzania. Pod uwagę należy też brać szansę na to, że część danych na naszym smartfonie może być już dla nas niedostępna ze względu na nieważne klucze DRM.

Odblokowany smartfon ciągle będzie mógł otrzymywać aktualizacje OTA (Over The Air), lecz producent nie gwarantuje ich poprawnego działania. W skrócie, po zdjęciu blokad z bootloadera sami jesteśmy odpowiedzialni za wszelkie szkody wynikające z funkcjonowania oprogramowania, które mogą przytrafić się naszemu Sensation. HTC odradza wykonywanie modyfikacji osobom, które nie są pewne, że rozumieją ryzyko z nią związane.

No to zostaliśmy postraszeni. Czy wśród naszych czytelników znajdują się na tyle odważni, by zdjąć bootloader oficjalnymi metodami? A może wolicie stosować nieoficjalne narzędzia, takie jak Revolutionary?

źródło: HTCDev.com

Motyw