Facebook wreszcie opracowuje harmonogram i procedury dla swojej rady nadzoru treści. W ramach rozmowy na temat nowo opublikowanego regulaminu, dyrektor zarządzający Brent Harris ujawnił, że  powinna ona rozpocząć prace już latem. Pierwsi jej członkowie zostaną przedstawieni już w najbliższych miesiącach. Harris nie dał wielu wskazówek co do tego, kto znajdzie się w zarządzie. Podkreślił jednak, że będzie to odzwierciedlać zakres osób na platformach Facebooka.

Rada nadzoru treści Facebooka

Rada nadzoru treści Facebooka

Jej celem jest zajęcie się kontrowersyjnymi wyborami dotyczącymi treści. Ma także się podjąć ustanowienia precedensów, które będą kierować strategią Facebooka w nadchodzących latach. A co z regulaminem? Po pierwsze, Facebook oczekuje, że większość spraw zajmie 90 dni pomiędzy początkowym oknem odwołania, przygotowaniem sprawy, obradami i wdrożenie. Mimo to serwis pracuje także nad systemem przyspieszonego przeglądu, który ma działać, jeśli odpowiedź jest tak pilnie potrzebna, że użytkownicy nie mogą sobie pozwolić na czekanie. Serwis społecznościowy będzie zazwyczaj wdrażał decyzje dotyczące poszczególnych treści w ciągu tygodnia, natomiast odpowiedzi na zalecenia polityczne i działania następcze będą udzielane w ciągu 30 dni.

Zobacz też: Bilety miejskie SkyCash — UWAGA — Mandat pomimo posiadania ważnego biletu

Każda sprawa będzie rozpatrywana przez jednego członka zarządu z danego regionu, jak również czterech losowo wybranych dodatkowych członków. Każda decyzja będzie dostępna w 18 różnych językach. Będzie również dostępny specjalny personel administracyjny. Sposób, w jaki Facebook będzie obsługiwał wymagane zmiany, będzie się różnił. Ponadto serwis będzie musiał wziąć pod uwagę wykonalność danego wdrożenia. Ograniczenia mogą być podyktowane różnicami prawnymi pomiędzy regionami lub różnymi oczekiwaniami kulturowymi.

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.