Koronawirus 5G

Sieć 5G umożliwia zdalne diagnozowanie koronawirusa

2 minuty czytania
Komentarze

W ciągu ostatniego roku usłyszeliśmy, że 5G przyniesie korzyści wszystkim branżom na rynku, w tym także branży medycznej. Udowadnia to teraz ZTE, które we współpracy z China Telecom podjęło działania walki z koronawirusem przy pomocy szybkiej transmisji danych. Dzięki tym osiągnięciom z powodzeniem przeprowadzono zdalną diagnozę osoby zakażonej koronawirusem mieszkającej prowincji Syczuan w Chinach. Producent sprzętu telekomunikacyjnego pomógł w zeszłym tygodniu założyć zdalne centrum diagnostyczne 5G w szpitalu w zachodnich Chinach oraz Centrum Kliniki Zdrowia Publicznego Chengdu na Uniwersytecie w Syczuanie.

Zdalne diagnozowanie koronawirusa dzięki 5G

Koronawirus 5G

Dnia 25 stycznia ZTE zbudowało i połączyło wewnętrzne stacje bazowe 5G w sali konferencyjnej szpitala West China Hospital. Zostały one przeznaczone do zdalnej diagnostyki i leczenia. Dzień później spółka zbudowała i zoptymalizowała wewnętrzny system dystrybucji 5G w kolejnym kluczowym punkcie systemu diagnostycznego. Wreszcie, kiedy sieć 5G zaczęła działać w tym rejonie, ZTE pomogło szpitalowi w West China, Chengdu Public Health Clinic Center i komisji zdrowia w Syczuanie w przeprowadzeniu zdalnej konsultacji wideo. Komisja Zdrowia uczyniła Zachodnio-Chiński Szpital Uniwersytetu w Syczuanie centralnym węzłem systemu zdalnej diagnostyki i konsultacji 5G. Będzie on miał dostęp do 27 szpitali, które przyjęły i leczą pacjentów zarażonych koronawirusem.

Zobacz też: Motorola pokaże w lutym cztery nowe smartfony, w tym flagowca

Firma ZTE ogłosiła również, że obecnie tworzy sieć łączności dla szpitala Lei Shen Shan w Wuhan. Jest to drugi prowizoryczny szpital, który powstaje w samym sercu miasta w celu diagnozowania i leczenia pacjentów z koronawirusem. ZTE we współpracy z China Mobile, utworzy w tym szpitalu sieć 5G, która będzie wspomagać leczenie pacjentów, prawdopodobnie poprzez zdalne konsultacje. Szpital ma rozpocząć działalność od 5 lutego 2020 roku. Warto dodać, że podobne działania podjął także Huawei.

Źródło: Gizmochina

Motyw