ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Huawei jako wykonawca b-brand

Huawei buduje sieć 5G w szpitalach walczących z koronawirusem

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Huawei wykorzystuje obecnie swoje doświadczenie w dziedzinie sieci komputerowych do zwalczania epidemii koronawirusa. Chiński gigant elektroniczny pomaga obecnie w ulepszaniu infrastruktury szpitali poprzez sieć 5G. Oficjalne konto Huaweia na Weibo udostępniało szczegóły dotyczące 150-osobowego zespołu specjalnego, który zajmuje się tym zadaniem. Ludzie ci znajdują się w samym sercu choroby.

Huawei buduje sieć 5G dla szpitali

Huawei buduje sieć 5G dla szpitali


Pewnie już wszyscy to wiedzą, ale dla porządku trzeba o tym wspomnieć: Chiny cierpią ostatnio z powodu nowego wirusa, nazywanego koronaawirusem. Wiadomo o nim, że powoduje zapalenie płuc i już zaraża tysiące osób. Niestety, kilkadziesiąt z nich już zmarło. Kompletnie sparaliżował on miasto Wuhan, skłaniając rząd do jego zamknięcia. Oznacza to również, że zagrożonych jest około 11 milionów jego mieszkańców, którzy nie mogą wyjechać z powodu kwarantanny. Wszelka pomoc, zwłaszcza materialna jest więc w ich przypadku na wagę złota.

Zobacz też: Klasyka HBO GO – oto trzy seriale, które musisz zobaczyć, jeśli rozpoczynasz przygodę z tą platformą

Huawei 23 stycznia utworzył zespół ochrony przed epidemią koronawirusa, który liczy około 150 osób. W ciągu zaledwie trzech dni pomagał on w planowaniu sieci, badaniach, projektowaniu, układaniu światłowodów i budowie stacji bazowych dla szpitali. Ponadto, firma założyła nawet stacje bazowe 5G w Wuhan Vulcan Mountain Hospital, we współpracy z Hubei Mobile i Hubei Unicom. Szybka komunikacja może okazać się kluczowa w opanowaniu choroby, zanim ta wyrządzi olbrzymie szkody. Dzięki sieci 5G być może możliwe będzie zdalne diagnozowanie chorych. To nie tylko zmniejszy kolejki i podniesie komfort oczekujących, ale także podniesie bezpieczeństwo zarówno potencjalnych pacjentów, jak i lekarzy.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy