ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Prezes AMD dołącza do rady nadzorczej kolejnego giganta technologicznego

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Cisco ogłosiło, że powołało do zarządu Lisę Su. To właśnie pod jej rządami AMD nie tylko stanęło na nogi, ale stało się także poważnym zagrożeniem dla Intela. Su, podobnie jak wielu innych dyrektorów, zasiadała już wcześniej w zarządach innych firm. Przeprowadzka następuje po tym, jak ustąpiła z zarządu w Analog Devices w grudniu zeszłego roku.

Prezes AMD w radzie nadzorczej Cisco

AMD Cisco

To oczywiście nie oznacza, że rezygnuje ona z posady w AMD. Firma przyznaje, że Su pozostanie na stanowisku dyrektora generalnego AMD oraz w zarządzie. Oznacza to, że nie powinniśmy widzieć żadnych większych zmian w przywództwie lub celach firmy. I bardzo dobrze, ponieważ obecny kierunek, w jakim rozwijają się Czerwoni to jak do tej pory wielkie pasmo sukcesów. Cisco wydało w tej sprawie bardzo krótki i zwięzły komunikat:

Prezes i dyrektor generalny AMD, dr Lisa Su, mianowana do zarządu Cisco. Firma Cisco ogłosiła dziś mianowanie dr Lisy T. Su, prezesa i dyrektora generalnego AMD, do zarządu firmy, z dniem dzisiejszym.

Zobacz też: Składany smartfon od Nokii może zadebiutować jeszcze w tym roku

Firma Cisco jest znana głównie ze swojej działalności sieciowej. Słynie głównie z bogatej gamy rozwiązań dla korporacji oraz mniejszych firm. Gigant oferuje również linię serwerów Unified Computing System (UCS), w których dominują układy Intela, chociaż kilka modeli jest już wyposażonych w procesory AMD EPYC. Nowa pozycja Su nie powinna jednak oznaczać zwiększenia współpracy między obiema firmami poza dotychczasowymi projektami. Układy Czerwonych muszą więc same zapracować na większe uznanie u Cisco.

Źródło: Tomshardware

Sprawdź najnowsze wpisy