ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Wyciekły pierwsze screeny Ice Cream Sandwich!

Autor: Michał Brzeziński Kategoria: Newsy
ice cream sandwich

Dwa portale – Android Police oraz RootzWiki wspólnie pokazały pierwsze zdjęcia systemu Ice Cream Sandwich. Przyszła wersja Androida działa na Nexusie S, oprócz wyglądu ukazały się informacje dotyczące samej funkcjonalności. W porównaniu do większość przeszłych przecieków, ten ma być prawdziwy, ponieważ pochodzi z „bardzo wiarygodnego źródła”. W celu zachowania anonimowości wiele rzeczy ze screenów zostało usuniętych, ale i tak dostajemy generalny obraz systemu. Warto pamiętać, że jest on ciągle w fazie testów i końcowy efekt może się różnić od tego, co widzimy poniżej.

ICS1
ICS2
ICS3
ICS4

Dodatkowe informacje o Ice Cream Sandwich:

  • niebieski interfejs;
  • przebudowana siatka aplikacji oraz launcher – w dolnym lewym rogu widać ikonkę przypominającą menedżer aplikacji;
  • wbudowany tryb panoramy w aparacie;
  • zmieniony wygląd Gmaila – być może nawiązujący od ulubionego ostatnio przez Google koloru szarego;
  • pierwszym telefonem wyposażony w tą wersję Androida będzie Nexus Prime – tu akurat nie ma niespodzianki;
  • główne zmiany będą dotyczyć interfejsu, co pozwoli uruchomić ICS na starszych smartfonach;
  • widżety przypominające te znane z Honeycomba;
  • wyszukiwarka Google na górze ekranu, również nawiązująca do Androida na tablety;

Czy zdjęcia są prawdziwe? Tego pewnie dowiemy się dopiero podczas premiery Ice Cream Sandwich, ale nie widzimy powodu, dla którego miałyby być sfabrykowane. Poniżej staramy się rozwiać kilka wątpliwości przychodzących na myśl.

Mówiło się, że w najnowszej wersji systemu wszystkie potrzebne przyciski będą na ekranie – prawdopodobnie tak będzie, ale bardzo możliwe, że Google nie chciało skreślać telefonów z przyciskami fizycznymi. Dlatego też Android najzwyczajniej może to wykrywać i dostosowywać się do sytuacji.

Dane z 'informacji o telefonie’, czyli zaskakująco niska wersja kernela, część zamazana oraz nietypowy dla Google napis 'Ice Cream Sandwich’ – pamiętajmy, że to jest ciągle wersja testowa, jeszcze wiele rzeczy (np. kernel) można zmienić. Ukryta pełna nazwa jądra prawdopodobnie służyć ma zachowaniu anonimowości przez autora przecieku, a nazewnictwo być może jest standardowe dla telefonów testowych.

Czy możemy powiedziec coś więcej o dacie premiery? W sieci pojawiła się kolejna sugestia, że może to być październik. Kojarzycie świetne animacje rozpakowywania Nexusa One oraz Nexusa S, w których do roboty biorą się ninja? Ich autorem jest niejaki Patrick Bolvin, a ten na swoim kanale umieścił nowy filmik (nie, nie musicie oglądać całego – wystarczy pierwszych 15 sekund):

https://www.youtube.com/watch?v=kS3WX2xkKGs

Nietrudno zauważyć Optimusa Prime, który byłby naturalnym kandydatem do rozpakowania Nexusa Prime. Tak, są to daleko idące wnioski, ale do czasu oficjalnej premiery spekulacje muszą nam wystarczyć.

Podoba wam się wstępna wersja Ice Cream Sandwich? Czy może spodziewaliście się czegoś zupełnie innego?

źródło: androidpolice.com rootzwiki.com

Sprawdź najnowsze wpisy