Gdyby ludzkość kiedykolwiek żyła na Księżycu, to jakimi pojazdami poruszałaby się po jego powierzchni? Według Lexusa byłyby one eleganckie, błyszczące i rodem z filmów sci-fi. European Advanced Design Studio dla Lexusa i Toyoty, firmy macierzystej marki, stworzyło siedem koncepcji pojazdów księżycowych dla magazynu Document Journal. Wszystkie one zawierają pewne elementy projektowe z Lexus LF-30 Electric Concept, luksusowej wizji producenta samochodów elektrycznych następnej generacji, ponieważ studio było w trakcie rozwoju, gdy magazyn poprosił o wkład.

Księżycowe pojazdy Lexusa

Nie zamierzam negować wiedzy Lexusa w kwestii pojazdów do podróży na powierzchni Ziemi. Są w końcu prawdziwymi specjalistami w swoim fachu. Jednak doskonale widać, że ich pomysły na pojazdy księżycowe mają głównie przykuwać wzrok. Wyżej przedstawione maszyny albo nie byłyby w stanie poruszać się po powierzchni Srebrnego Globu, albo nadawałyby się do tego. jak bolidy z F1 do rajdów terenowych. Dodatkowo część z nich miałoby opierać swoje działanie na lewitacji. Oczywiście rozumiem, że to tylko forma zabawy i reklamy najnowszego samochodu. Jednak czasami budzi się we mnie Pan Maruda i od konceptów pojazdów księżycowych oczekuję użyteczności.

Zobacz też: Honor V30 Pro w DxOMark potwierdza, która firma ma najlepsze aparaty

Tym bardziej że kilku z projektantów potrafiło zaprezentować pojazdy, które przynajmniej na pierwszy rzut oka, faktycznie wyglądają jakby były stworzone do przemierzania księżycowych pustkowi. Te możecie zobaczyć powyżej. Co prawda nie są tak efektowne, jak wyżej wspomniane koncepcje. Jednak wyglądają jak coś, co Lexus mógłby produkować za kilkadziesiąt lat, jeśli jakimś cudem mielibyśmy prosperujące kolonie na Księżycu.

Źródło: Enagadet, Lexus

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.