ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
honor v30 pro aparat dxomark wynik ocena

Honor V30 Pro w DxOMark potwierdza, która firma ma najlepsze aparaty

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Seria Honor View, za granicą po prostu V, to swego rodzaju szansa marki na pokazanie, że też są w stanie zaskoczyć konkurencję czymś najlepszym. Najnowsza seria Honor V30 wyjątkowo składa się z dwóch urządzeń (V30 i V30 Pro), ale niewykluczone, że niedługo dołączy do nich mały V30 Lite z ogromnym akumulatorem. Naturalnie pierwsze smartfony 5G tej marki musiały dostać też porządne aparaty i tak też jest według DxOMark. Portal opublikował właśnie recenzję możliwości fotograficznych i filmowych Honora V30 Pro, a my dostajemy potwierdzenie, że Chiny w tym rankingu rządzą.

Honor V30 Pro rozdziela Huawei Mate 30 Pro na podium – drugi najlepszy aparat na rynku według DxOMark

honor v30 pro aparat dxomark wynik ocena

Honor V30 Pro idealnie wpasował się pomiędzy dwa smartfony Huawei. Niedawno Mate 30 Pro 5G wyprzedził Mate 30 Pro, wywołując zamieszanie. Teraz też ono powstało, gdyż pojawia się pytanie, jak to możliwe, że Honor oferuje minimalnie lepsze aparaty od swojego pierwowzoru, właśnie Mate 30 Pro, mimo że ten na papierze ma lepsze podzespoły? W głównej mierze różnica sprowadza się do matrycy zestawionej z obiektywem szerokokątnym, ale nie nam w to wnikać. Liczy się to, co faktycznie zostaje wyprodukowane przez ten zestaw. Wady, na jakie autorzy zwrócili uwagę, to w przypadku zdjęć Honora V30 Pro problemy z łapaniem ostrości, dominacja błękitu w cieniach i rozmycie geometryczne przy wykorzystaniu szerokokątnego obiektywu. Jeśli zaś chodzi o filmy, to DxO wypunktowało smartfona za szumy w kiepskich warunkach oświetleniowych i ponownie problemy z łapaniem ostrości.

Zobacz też: FBI w końcu złamało zabezpieczenia iPhone’a 11.

Na koniec tradycyjna sentencja. DxOMark to tak naprawdę platforma do uniwersalnego testowania aparatów w smartfonach (od niedawna też dźwięku). Jak nietrudno się domyślić, to producenci są w stanie przygotować się do tego sprawdzianu, a niektórzy wręcz oszukują, tworząc specjalne wersje oprogramowania, które rozpoznają, że są akurat testowane. Coś na wzór DieselGate, za które Volkswagen zostało rekordowo ukarane przez UOKiK.

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy