Pozew za negatywną recenzję w Google

Stało się! Wartość Google przekroczyła bilion dolarów!

Newsy

Podczas gdy analitycy giełdowi przywiązują bardzo małą wagę do wycen kapitalizacji rynkowej, firmy lubią podawać liczby jako miarę wzrostu. Dotychczas tylko kilka firm przekroczyło poziom biliona dolarów. Spółka-matka Google, czyli Alphabet właśnie do nich dołączyła. W czwartek zamknęła ona swój obrót na poziomie 1.450,16 USD za akcję, łamiąc tym samym limit rynkowy wynoszący 1 bilion dolarów. Obecnie kurs jest jeszcze wyższy i wynosi 1479,52 USD, co oznacza kapitalizację na poziomie 1,02 bln USD.

Wartość Google przekroczyła bilion dolarów

Wartość Google bilion dolarów

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

W przyszłym miesiącu spółka poda swoje wyniki za czwarty kwartał, a analitycy Motley Fool przewidują około 20-procentowy wzrost rok do roku z przychodami na poziomie 46,9 mld dolarów. Jest to czwarta amerykańska firma, która przełamała barierę bilionów dolarów. Pierwsze było Apple, któremu udało się to osiągnąć w 2018 roku. Kolejną firmą był Amazon, który jednak dość szybko znalazł się pod tym progiem. Microsoft osiągnął taką wartość w zeszłym roku. Oczywiście mówimy tutaj jedynie o firmach amerykańskich. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę cały świat, to sytuacja wygląda zupełnie inaczej.

Zobacz też: Wiemy, jakim poważaniem w społeczeństwie cieszy się zawód informatyka

PetroChina był pierwszym, który osiągnął wycenę w 2007 roku, jednak na dość krótko. Natomiast Saudi Aramco w grudniu 2018 roku mogło się pochwalić kapitalizacją powyżej 2 bilionów USD. Jednak bardzo szybko wartość ta spadła do zaledwie 119 miliardów USD. To dosyć jasno pokazuje, że kapitalizacja rynkowa nie jest czymś, na czym należy się skupiać. W takim wypadku trudno powiedzieć, czy Alphabet jest w stanie utrzymać swoją wycenę.

Źródło: TechSpot


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x