W serii The Bring Up prezentowanej na kanale YouTube firmy AMD Dr Lisa Su ponownie potwierdziła, że w tym roku zobaczymy mocniejsze karty graficzne Radeon. Dodatkowo potwierdziła również, że w tym roku zobaczymy układy z serii Ryzen 4000 oparte na rdzeniach Zen 3. Dodała przy tym, że postępy w pracach nad nowymi procesorami mają się bardzo dobrze.

AMD Big Navi

Wróćmy jednak do kart graficznych. Te będą należały do tak zwanych układów Big Navi. Warto tutaj dodać, że Navi to obecnie stosowana architektura układów graficznych dostępna w najnowzych kartach Radeon. Przedrostek Big natomiast sugeruje coś wielkiego. Niestety, poza samą nazwą projektu nie wiemy niczego więcej. Dlatego też wciąż jesteśmy zmuszeni do spekulacji. Możemy oczekiwać, a raczej mieć nadzieję, że AMD w końcu rozpocznie ofensywę także w najwyższej półce kart graficznych dedykowanych grom. Jak dotąd firma nie za bardzo ma czym zagrozić w tym segmencie Nvidii.

Zobacz też: Rejestracja noworodka przez internet? Rodzice chętnie korzystają z tej funkcji

Nie chcę tutaj przesadzić ze snuciem oczekiwań. Myślę, że najbezpieczniej będzie założyć, że AMD przygotuje konkurencję dla RTX 2070. Chociaż przyznam, że po cichu liczę na to, że Czerwoni zaskoczą nas układem, który będzie mógł się mierzyć jak równy z równym z najpotężniejszą obecnie kartą na rynku, czyli Nvidią RTX 2080 Ti. Warto pamiętać, że AMD zazwyczaj prezentuje swoje plany i produkty podczas targów Computex. Na te będziemy musieli jeszcze dość długo poczekać, ponieważ odbędą się dopiero w czerwcu. Mam jednak nadzieję, że dzięki przeciekom poznamy do tego czasu znacznie więcej szczegółów.

Źródło: AMD

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.