Google Play to największy sklep z aplikacjami i grami na świecie. Przez tę platformę przechodzą także wszystkie aktualizacje dostępnych na niej pozycji. Dotychczas gdy aktualizowało się aplikację, po zakończeniu tego procesu otrzymywaliśmy powiadomienie ze Sklepu Play. Cóż, wygląda na to, że to już przeszłość – gigant z Mountain View w końcu wziął się za nadmiar powiadomień.

Powiadomienia z Google Play o zakończeniu aktualizowania aplikacji to już przeszłość

udziały wydawców aplikacji

Google Play często boryka się z różnymi problemami. Jeszcze nie tak dawno było głośno o tym, który uniemożliwiał wyszukanie nowych aplikacji, a kilka dni temu użytkownicy zaczęli się skarżyć na niewyświetlające się powiadomienia z Google Play o zakończeniu aktualizowania aplikacji. Błąd po raz pierwszy pojawił się u niektórych użytkowników Google Play w wersji oznaczonej numerem 17.4 i istnieje do dzisiaj. Dlaczego? Ano dlatego… że najprawdopodobniej to nie błąd, a celowe działanie giganta z Mountain View.

Zobacz także: Stany Zjednoczone naciskają na TSMC – chcą, żeby firma przeniosła część produkcji do USA

O brak wspomnianych powiadomień dopominają się użytkownicy m.in. na Reddicie i forum pomocy Google. Szczerze mówiąc, zupełnie tego nie rozumiem, bo osobiście powiadomienia o zakończeniu aktualizowania aplikacji jedynie mnie irytowały – zaktualizowało się, to dobrze, ale niekoniecznie chce o tym wiedzieć – tym bardziej, gdy mowa o kilkudziesięciu aplikacjach na raz. Na chwilę obecną nie zanosi się, by Google przywróciło tę znienawidzoną przeze mnie funkcję do Sklepu Play, jednak wszystko jest możliwe. Zmiana nie została jeszcze wdrożona u wszystkich użytkowników.

Źródło: XDA-Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.