W ciągu najbliższych miesięcy mamy poznać kolejnych przedstawicieli z serii Redmi Note. Dwa nowe modele Redmi właśnie uzyskały certyfikat chińskiego Ministerstwa Przemysłu i Technologii Informacyjnych (MIIT). Są one oznaczone numerami M2003J15SC i M2003J15SE, co wskazuje, że należą do tej samej serii. Najprawdopodobniej więc są to urządzenia z linii Redmi Note 9.

Redmi Note 9 coraz bliżej

Redmi Note 9 coraz bliżej

Certyfikaty zostały udostępnione przez @Sudhanshu, który twierdzi, że mamy tu do czynienia z Redmi Note 9 i wariantem Pro. Twierdzi on również, że obydwa urządzenia nie będą pracowały w sieciach 5G. Nie wyklucza jednak tego, że taki wariant również pojawi się na rynku. Ze strony samego Xiaomi nie ma jednak żadnych informacji, musimy więc bazować jedynie na plotkach. Według części z nich Redmi Note 9 Pro ma być wyposażony w procesor MediaTek Helio G70 w połączeniu z 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej. To jednak jest bardzo mało prawdopodobne.

Zobacz też: Wi-Fi 6 ledwo zagościło na rynku, a Broadcom już przygotowuje układy dla ulepszonej wersji standardu

Pamiętajmy, że Redmi Note 8 Pro jest napędzany przez znacznie wydajniejszego Helio G90. Dodatkowo Wyżej wymieniony G70 ma trafić do Redmi 9. Najprawdopodobniej ktoś zwyczajnie pomieszał ze sobą te modele i wprowadził nieco zamieszania. Jest jednak pewna rzecz, którą już teraz można potwierdzić. Otóż certyfikat 3C dla urządzenia Xiaomi o tym samym numerze modelu pokazuje, że będzie ono obsługiwało szybkie ładowanie do  33 W. Oznacza to, że ładowanie baterii w tych smartfonach będzie znacznie szybsze niż w poprzedniej serii. Informacja ta także podważa zastosowanie układu Helio G70, ponieważ Redmi Note 8 Pro z Helio G90T wspiera ładowanie z mocą do 18 W.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.