Broadcom

Wi-Fi 6 ledwo zagościło na rynku, a Broadcom już przygotowuje układy dla ulepszonej wersji standardu

2 minuty czytania
Komentarze

Broadcom ogłosił serię chipsetów do nowego rozszerzenia standardu Wi-Fi 6, czyli do Wi-Fi 6E 802.11ax. Producent twierdzi, że jest to najbardziej wszechstronne układy dla nowego standardu obecny na rynku. Warto we wstępie zaznaczyć, że cyfra 6 w nazwie odnosi się do 6 GHz. Mówimy więc o wykorzystaniu zupełnie innej częstotliwości niż do tej pory. Dzięki temu problemy z zakłóceniami sieci przez inne urządzenia w niej pracujące nie powinny w najbliższej przyszłości w ogóle występować.

Broadcom Wi-Fi 6E

Broadcom Wi-Fi 6E

Firma Broadcom zaprezentowała cztery chipsety do zastosowań domowych i cztery do zastosowań korporacyjnych. Najpotężniejsze układy obsługują dwuzakresową sieć Wi-Fi 4×4 z obsługą kanałów 160 MHz. Dostępne są również dwa trójzakresowe SKU 3×3 z obsługą kanałów 80 MHz oraz SKU 2×2 z procesorem Arm. Pasmo 6 GHz pozwala na maksymalną przepustowość 1.2 GHz, która może być obsługiwany przez siedem kanałów 160 MHz.

Zobacz też: Google Stadia opuszcza Pixele – kolejne smartfony mogą grać w strumieniu

Greg Fischer, starszy wiceprezes i dyrektor generalny Działu Produktów Dostępu do Operatorów Szerokopasmowych w firmie Broadcom, powiedział w oświadczeniu:

Dynamika wzrostu dostępności na częstotliwości 6 GHz jest coraz większa. Broadcom jest podekscytowany, że może być w czołówce firm oferujących technologię Wi-Fi w najnowszym standardzie. Dzięki najszerszej w branży ofercie układów Wi-Fi 6E umożliwimy naszym klientom zbudowanie różnorodnych produktów. Mamy nadzieję, że dzięki nim ludzie poznają ogromny potencjał widma 6 GHz. Ta zapowiedź jest dowodem na to, że firma Broadcom jest nadal liderem z niesłabnącym zaangażowaniem w rozwój sieci Wi-Fi dla firm i gospodarstw domowych, a także urządzeń mobilnych.

Firma Broadcom stwierdziła, że rozpoczęła już próbkowanie układów. Sieć Wi-Fi 6E na częstotliwości 6 GHz umożliwia przesyłanie danych z prędkością 1,4 Gb/s na odległość 7 m z małymi opóźnieniami.

Źródło: Tomshsrdware