Huawei bez procesorów

USA ma nowy sposób na straszenie przed Huawei

Newsy

Stany Zjednoczone nie tylko zablokowały Huaweia u siebie, ale także chcą, żeby każdy inny kraj na świecie nie dopuszczał tego producenta do przetargów. Na samych chęciach się jednak nie kończy i amerykanie stosują coraz większe naciski na pozostałe narody. Wojna przeciwko temu producentowi zaczyna wyglądać coraz bardziej jak sprawa osobista, a nie tylko kwestia polityki antychińskiej.

USA straszy przed Huaweiem

USA straszy przed Huaweiem

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Jeden z Senatorów zgłosił ustawę, która ma na celu zakazanie amerykańskim agencjom wywiadowczym dzielenia się informacjami z krajami, które korzystają ze sprzętu sieciowego 5G Huawei. Powołał się przy tym na zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego.

Stany Zjednoczone nie powinny dzielić się cennymi informacjami wywiadowczymi z krajami, które pozwalają na swobodne działanie w ich granicach ramieniu wywiadowczemu Komunistycznej Partii Chin. Wzywam naszych sojuszników na całym świecie, aby uważnie rozważyli konsekwencje postępowania z Huawei dla ich interesów narodowych.

— oznajmił w swoim oświadczeniu.

Oczywiście w pełni się z nim zgadzam. Kraj, który pozwala na swobodne działanie wywiadu obcego mocarstwa, jest w niebezpieczeństwie. Sęk w tym, że USA jak dotąd nie potrafi przedstawić najmniejszych dowodów na to, że Huawei kogokolwiek szpieguje. Nie ma nawet dowodów na to, że posiada narzędzia umożliwiające rozpoczęcie szpiegowania na polecenie władz. Z drugiej strony ta sama zasada powinna dotyczyć także Stanów Zjednoczonych. To jednak tylko taka moja osobista dygresja w tej sprawie.

Zobacz też: Huawei chwali się sprzedażą swojego składanego smartfona

Co ciekawe to wszystko wydaje się jedynie pretekstem. Rząd Wielkiej Brytanii oświadczył, że jego komponenty sieci bazowej i sieci wykorzystywane do wymiany informacji wywiadowczych nie będą korzystać ze sprzętu Huaweia. Jednak rząd USA nadal wywiera presję na to, aby ten producent został całkowicie zablokowany w UK. A przecież w takim przypadku w żadnym stopniu nie zagraża on bezpieczeństwu danych wywiadowczych.

Źródło: Tomshardware


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x