To, że rząd USA wciąż próbuje wymusić na swoich sojusznikach i partnerach handlowych blokadę dla Huaweia, nie jest żadną tajemnicą. Jednak nie wszystkie kraje poddają się naciskom ze strony Stanów Zjednoczonych. Do tego grona dołączyła właśnie Brazylia, która zasygnalizowała, że nie będzie tolerować nacisków ze strony USA. Kraj ten obiecał, że dopuści Huaweia do przetargu na budowę sieci 5G na swoim terytorium.

Brazylia nie wyklucza Huaweia

NEWSY4 mm Michał Derej2020-01-11 Google Pay z nową funkcją. Wybrani studenci do usługi dodadzą już legitymację

Stwierdził to w niedawnym wywiadzie Marcos Pontes– brazylijski minister nauki, technologii, innowacji i komunikacji. Pontes jest odpowiedzialny za ustalenie kryteriów budowy ultraszybkiego Internetu najnowszej generacji. Dodał, że nie zamierza odrzucać żadnej firmy w procesie przetargowym. Podkreślił przy tym, że ostateczna decyzja będzie oparta wyłącznie na zaletach poszczególnych rozwiązań. Oznacza to, że wszystkie firmy startujące w przetargu będą traktowane jako równe sobie. Natomiast wybrana zostanie ta, która zaproponuje najlepszą ofertę dla budowy sieci najnowszej generacji w kraju.

Zobacz też: Google Pay z nową funkcją. Wybrani studenci do usługi dodadzą już legitymację

Brazylijski minister ujawnił również, że krajowa aukcja 5G może zostać opóźniona do 2021 roku. Była ona początkowo planowana na marzec tego roku, a następnie przełożona na drugą połowę 2020 roku. Pontes przypisuje to opóźnienie problemowi technicznemu, który polega na tym, że nowa sieć będzie zakłócać transmisję z anten satelitarnych, które obecnie przekazują sygnały telewizyjne w Brazylii. Według ministra rząd analizuje obecnie dwie alternatywy: umieszczenie filtrów na antenach satelitarnych lub zmiana częstotliwości nadawania używanej przez operatorów telewizyjnych w kraju.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.