Podczas targów CES 2020 dyrektor generalny Samsunga podał niejednoznaczne szacunki dotyczące liczby sprzedanych smartfonów Galaxy Fold w 2019 roku. Według nich do rąk konsumentów trafiło od 400 do 500 tysięcy sztuk tego składanego urządzenia. Jest to naprawdę świetny wynik, biorąc pod uwagę problemy z dostępnością i poważną wpadkę związaną z pierwszą premierą tego smartfona.

Huawei chwali się sprzedażą Mate X

Huawei Mate X sprzedaż

Wynikami postanowił pochwalić się także Huawei. Chiński gigant technologiczny twierdzi, że jest to około 100 tysięcy egzemplarzy miesięcznie. Biorąc pod uwagę, że urządzenie nie jest jeszcze dostępne poza granicami Chin, to jest to dość przyzwoity wynik. Warto podkreślić, że jego premiera miała miejsce dwa miesiące temu. Mówimy tu więc o 200 tysiącach smartfonów. Dla porównania Galaxy Fold jest sprzedawany w USA, Indiach, Korei Południowej i wybranych krajach Unii Europejskiej. Mówimy tu więc o znacznie szerszym rynku zbytu. Dodatkowo w przeciwieństwie do Huaweia, Samsung nadal prawa licencyjne na nowe wersje usług Google.

Zobacz też: Nadchodzi pierwszy smartfon z 16 GB RAM – musi to być Chińczyk

Istnieje również różnica w cenie pomiędzy tymi dwoma urządzeniami: Galaxy Fold jest dostępny w sprzedaży detalicznej za około 2 tysiące dolarów, podczas gdy za Mate X należy zapłacić około 2400 dolarów. Obydwie firmy podobno wprowadzą nowsze i tańsze wersje. Te mają zostać zaprezentowane już podczas targów MWC 2020, które wystartują w ciągu zaledwie kilku tygodni. Oczywiście szanse na to, że poza rynkiem chińskim nawet tańsza wersja odniesie sukces, są raczej nikłe. Wszystko to jednak wynika z powodu wojny handlowej pomiędzy USA i Chinami. Nie z winy samego producenta.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.