Mate Xs już marcu

Huawei chwali się sprzedażą swojego składanego smartfona

Newsy

Podczas targów CES 2020 dyrektor generalny Samsunga podał niejednoznaczne szacunki dotyczące liczby sprzedanych smartfonów Galaxy Fold w 2019 roku. Według nich do rąk konsumentów trafiło od 400 do 500 tysięcy sztuk tego składanego urządzenia. Jest to naprawdę świetny wynik, biorąc pod uwagę problemy z dostępnością i poważną wpadkę związaną z pierwszą premierą tego smartfona.

Huawei chwali się sprzedażą Mate X

Huawei Mate X sprzedaż

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Wynikami postanowił pochwalić się także Huawei. Chiński gigant technologiczny twierdzi, że jest to około 100 tysięcy egzemplarzy miesięcznie. Biorąc pod uwagę, że urządzenie nie jest jeszcze dostępne poza granicami Chin, to jest to dość przyzwoity wynik. Warto podkreślić, że jego premiera miała miejsce dwa miesiące temu. Mówimy tu więc o 200 tysiącach smartfonów. Dla porównania Galaxy Fold jest sprzedawany w USA, Indiach, Korei Południowej i wybranych krajach Unii Europejskiej. Mówimy tu więc o znacznie szerszym rynku zbytu. Dodatkowo w przeciwieństwie do Huaweia, Samsung nadal prawa licencyjne na nowe wersje usług Google.

Zobacz też: Nadchodzi pierwszy smartfon z 16 GB RAM – musi to być Chińczyk

Istnieje również różnica w cenie pomiędzy tymi dwoma urządzeniami: Galaxy Fold jest dostępny w sprzedaży detalicznej za około 2 tysiące dolarów, podczas gdy za Mate X należy zapłacić około 2400 dolarów. Obydwie firmy podobno wprowadzą nowsze i tańsze wersje. Te mają zostać zaprezentowane już podczas targów MWC 2020, które wystartują w ciągu zaledwie kilku tygodni. Oczywiście szanse na to, że poza rynkiem chińskim nawet tańsza wersja odniesie sukces, są raczej nikłe. Wszystko to jednak wynika z powodu wojny handlowej pomiędzy USA i Chinami. Nie z winy samego producenta.

Źródło: TechSpot


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x