Moto360_Macro_alt1_with text

Wśród fanów urządzeń Android Wear panuje gorączkowe oczekiwanie na model Motoroli. O Moto 360 wiemy już wiele rzeczy. Poznaliśmy jej wygląd, dowiedzieliśmy się o możliwości bezprzewodowego ładowania, a teraz w nasze ręce wpadła kolejna ciekawostka, która czyni z tego smartwatcha jedynego w swoim rodzaju. Póki co.

 

Atrybutem wyróżniającym Moto 360 wśród „inteligentnych zegarków” jest czarny pasek, który możemy zobaczyć na ekranie. Były różne wersje na ten temat, do czego to może służyć bądź dlaczego miejsce nie zostało całkowicie wykorzystane. Jednak teraz już jesteśmy mądrzejsi od czasów konferencji Google I/O i możemy powiedzieć, że ten oto widoczny czarny pasek to czujnik światła.

Informacja ta z pewnością przyciągnę więcej spojrzeń w stronę produktu Motoroli, gdyż na ten czas żadne inne urządzenie Android Wear nie posiada takiej funkcji, która w zasadzie jest bardzo wygodna. Wystarczy przywołać tutaj automatycznie ustawianie jasności ekranu przez smartfony – niezależnie gdzie się znajdziemy nasz telefon dobierze odpowiednią wartość.

 

Motorola Moto 360 zaoferuje również wybór tarczy zegarka oraz intuicyjne przewijanie ekranów. Przesuwając palcem w górę będziemy się poruszać po kartach, które pokażą nam m.in. kalendarz czy pogodę. Natomiast przewijając w bok naszym oczom ukaże się rozszerzona wersja jak np. prognoza pogody na następne dni. Prezentuje się to bardzo funkcjonalnie, a przede wszystkim wygodnie. Okrągły kształt również nawiązuje do klasycznej budowy zegarka. Niestety wydaje się nieco gruby.

 

Czekacie na Moto 360? Czy może wolicie zaopatrzyć się w smartwatcha innych firm np. Samsunga?

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.