appinventor

Pamiętacie ciekawy projekt o nazwie App Inventor? Miał on sprawić, by tworzenie aplikacji nie wymagało znajomości programowania i w teorii było dostępne dla każdego. Po zapoznaniu się z instrukcją obsługi, przy użyciu prostego interfejsu można było budować nawet nieskomplikowane gry. Nie trzeba było pisać kodu, wystarczyło skorzystać z dostępnego zestawu bloków określających zachowanie naszego programu, dodać odpowiednie parametry i zależności, by utworzyć działającą aplikację. Oczywiście App Inventor miał swoje ograniczenia, a jego wytwory rzadko mogły mierzyć się z „prawdziwymi” programami, lecz początkujący użytkownik mógł się z niego sporo dowiedzieć, pobierając kod źródłowy swojego projektu i śledząc mechanizmy.

Niestety, w ciągu najbliższych 90 dni App Inventor zostanie zamknięty w wyniku kończenia życia całego Google Labs. Dobrą rzeczą jest to, że jego kod zostanie otwarty i opublikowany.

Szkoda, że tak interesujący projekt zostaje opuszczony. Skorzystaliście kiedyś z Google App Inventor? Podzielcie się z nami swoimi doświadczeniami.

źródło: androidcentral.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Urban

Informatyk z wykształcenia, dziennikarz z wyboru. Od zawsze wierny Androidowi.