ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Xiaomi MI Band – opaska fitness, strażnik telefonu oraz budzik za 13 dolarów

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy
xiaomi mi band

Dopiero co dowiedzieliśmy się o nowym, mocnym graczu na rynku flagowych telefonów, mowa tu o Xiaomi Mi4, a teraz przyszedł czas na kolejne rewelacje z Państwa Środka. Chiński producent powiększa swoją ofertę o bardzo przydatny gadżet, który oferuje „tak wiele za tak niewiele”. A w dodatku jest dziesięciokrotnie tańszy od oferty Sony.

Xiaomi zaprezentowało opaskę, która będzie się komunikować ze smartfonem za pomocą Bluetooth. Nie zabraknie też pewnie jakiejś dedykowanej aplikacji. Jest to świetny produkt dla osób aktywnych fizycznie, gdyż dzięki wbudowanym czujnikom będzie ona analizować nasz trening. Dodatkowym atutem jest jej działanie również w spoczynku – może posłużyć za przyjemny budzik. Xiaomi MI Band będzie w stanie monitorować nasz sen, co pozwoli jej obudzić nas przy użyciu wibracji w dogodnym momencie. Obejdzie się więc bez znienawidzonego przez nas wszystkich dźwięku alarmu. To jeszcze nie wszystko. Ten mały i sympatycznie wyglądający gadżet będzie pełnić również funkcję stróża naszego telefonu – jeśli słuchawka znajdzie się zbyt daleko od posiadacza jej działania zostanie po prostu zablokowane.

mi band 1

Prezentuje się ciekawie? Jeśli wciąż nie jesteście do niej przekonani dodam jeszcze, że jedno ładowanie wystarcza na 30 dni, a konstrukcja posiada certyfikat IP67, który oznacza wodoodporność do 1 metra na 30 minut. Do tego cena, która swoją wartością nie rzuca na kolana ani nie zmusza do rwania sobie włosów z głowy, bowiem producent ustalił ją na poziomie 79 juanów, co w przeliczeniu daje jakieś 13 dolarów. To kilkanaście razy taniej od konkurencji. Owszem, jest mniej funkcjonalna, ale za taką kwotę nie możemy wymagać wszystkiego.

Na ten moment nie wiadomo jeszcze w jaki sposób będzie układała się współpraca z innymi urządzeniami opartymi na Androidzie. Z pewnością bez żadnych problemów przebiegnie komunikacja z Xiaomi Mi4. Na szczęście od czegoś mamy deweloperów z xda.

mi band 2

Xiaomi MI Band – hit czy kit? Mnogość wariantów kolorystycznych, niewielki rozmiar, czas pracy oraz cena to mocne atuty tego urządzenia. Bylibyście nim zainteresowani, gdyby pracowało z Waszym smartfonem?

źródło: Android Authority

Sprawdź najnowsze wpisy