Apple to bardzo popularna firma, której produktem „numer jeden” są oczywiście smartfony z linii iPhone. Producent każdego roku wydaje nowe urządzenie, jednak większe zmiany w designie zachodzą dopiero po kilku latach. Najnowszy patent sugeruje, że iPhone 12 będzie się znacząco różnić od swoich poprzedników – m.in. brakiem szpetnego wycięcia w ekranie, lub jak kto woli – notcha.

iPhone 12 bez notcha

iPhone 12 patent

Powyżej możecie zobaczyć bardzo ciekawy patent urządzenia Apple, które wygląda na smartfona. Szkice pochodzą z Japan Patent Office, a „wypełnienie” dodał serwis LetsGoDigital. Wiele wskazuje na to, że w istocie mamy do czynienia z iPhonem 12. Na szkicach zastanawiający jest jedynie brak FaceID oraz przedniej kamerki, co może sugerować, że Apple zamontuje czytnik linii papilarnych pod ekranem razem z aparatem do selfie.

Zobacz także: [Promocje dnia] Oppo RX17 Neo, słuchawki Motorola Escape 500, telewizor LG OLED55B9PLA i więcej w super cenach

Choć taka zmiana w iPhone’ach z pewnością byłaby świetna, niestety wydaje się mało prawdopodobna. Gigant z Cupertino zwykle wprowadza zauważalne zmiany w designie co cztery lata, więc jeśli firma nie zdecyduje się zmienić tego zwyczaju, to iPhone o nowym wyglądzie powinien ujrzeć światło dzienne dopiero w 2021 roku. Na chwilę obecną nie pozostaje nam nic innego, jak liczyć na cud, że iPhone 12 rzeczywiście trafi na rynek bez notcha oraz z tak zaawansowanymi rozwiązaniami jak czytnik linii papilarnych i kamerka do selfie pod ekranem.

Źródło: LetsGoDigital

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.