Jeśli planujesz aktualizację lub dopiero zaczynasz korzystać z pakietu Microsoft Office, prawdopodobnie zauważyłeś, że możesz wybierać między dwiema opcjami: Office 2019 i Office 365. Jeśli jesteś nieco zdezorientowany, na którą z nich się zdecydować, nie jesteś sam, wiele osób ma ten problem. Chociaż obie oferty zapewniają dostęp do tych samych aplikacji z najnowszymi podstawowymi funkcjami, niektóre znaczące różnice sprowadzają się do kosztu posiadania i listy funkcji. Należy zauważyć, że Office 2019 nie zastępuje Office 365.

Office 2019 – podstawowe informacje

Office 2019 to nazwa, której Microsoft używa do samodzielnej wersji swojego popularnego pakietu aplikacji biurowych. Nie wymaga miesięcznej subskrypcji, co oznacza, że ​​po przejściu jednorazowego zakupu posiadasz kopię na zawsze.

Office 2019 Office 365

Korzystając z tej opcji (znanej również jako „wieczysta” lub „lokalna” wersja pakietu Office), możesz zainstalować aplikacje na jednym komputerze. Otrzymasz także aktualizacje zabezpieczeń, jednak nie będziesz mógł zaktualizować do najnowszej wersji Office’a (czyli np. 2020). Oznacza to, że możesz nadal korzystać z zakupionej wersji przez cały okres jej użytkowania (i bez aktualizacji), ale jeśli chcesz uzyskać dostęp do nowych funkcji i narzędzi, musisz ponownie zapłacić pełną cenę.

Ponadto, mimo że pakiet Office 2019 zawiera aplikacje takie jak Word, Excel, PowerPoint i Outlook z większą liczbą ulepszeń niż jego poprzednik, jest dostarczany tylko z podzbiorem funkcji i bez wielu dodatków dostępnych w ramach subskrypcji Office 365. Na przykład w wersji 2019 nie znajdziesz funkcji chmury i sztucznej inteligencji, a także korzyści, takich jak 1 TB przestrzeni dyskowej w chmurze OneDrive i bezpłatnych miesięcznych kredytów na wykonywanie połączeń z telefonami stacjonarnymi za pomocą Skype.

Kto powinien kupić pakiet Office 2019

Chociaż każdy może zakupić pakiet Office 2019, ta wersja została zaprojektowana dla klientów komercyjnych z licencjami zbiorowymi, którzy nie są gotowi na przejście do wersji pakietu Office w chmurze i mają określone wymagania, aby korzystać z pakietu aplikacji lokalnych.

Jeśli jesteś stałym konsumentem, nadal jest to dobra opcja, jeśli wolisz bardziej tradycyjne doświadczenie. Jeśli planujesz zainstalować pakiet na jednym urządzeniu, nie polegasz na nowych funkcjach lub nie jesteś gotowy, aby zacząć korzystać z aplikacji chmurowych, to także dobry wybór. Dodatkowo, podczas gdy otrzymujesz licencję na jeden komputer PC lub Mac idąc w kierunku jednorazowego zakupu, możesz zainstalować aplikacje pakietu Office na wszystkich urządzeniach mobilnych, ale otrzymasz tylko niektóre podstawowe funkcje.

Pakiet Office 2019 ma dwa warianty, w tym „Office Home & Student 2019” i „Office Home & Business 2019” i zazwyczaj kosztuje odpowiednio 639,99 zł i 250 USD (strona Microsoftu przenosi na wersję amerykańską, gdzie płatność jest w dolarach) za urządzenie. Office Home & Student 2019 zawiera Word, Excel i PowerPoint, a Office Home & Business 2019 zawiera Word, Excel, PowerPoint, Outlook i OneNote.

Ponadto należy wziąć pod uwagę, że w przeciwieństwie do poprzednich wersji wieczystych pakiet Office 2019 jest obsługiwany tylko na urządzeniach z systemem Windows 10 lub trzema najnowszymi wersjami systemu macOS. Jeśli musisz użyć najnowszej wersji pakietu Office i nadal korzystasz z systemu Windows 8.1 lub Windows 7, musisz wykupić subskrypcję Office 365.

Office 365

Office 365 to nazwa, której Microsoft używa w ramach swojej subskrypcji, która oferuje te same aplikacje dostępne w pakiecie Office 2019, ale z jeszcze większą liczbą programów, funkcji, narzędzi i innych korzyści.

Korzystając z tej opcji, będziesz płacić miesięczną lub roczną opłatę subskrypcyjną, dającą dostęp do aplikacji takich jak Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Publisher, Access i innych na urządzeniach, o ile jest ich nie więcej niż 6. Ponadto, w zależności od abonamentu, możesz współdzielić konto z maksymalnie sześcioma dodatkowymi osobami, co daje łącznie sześć osób w ramach jednej subskrypcji.

Office 2019 Office 365

Być może jedną z najlepszych korzyści uzyskania abonamentu jest to, że nigdy nie musisz się martwić o nowe wersje. Korzystając z usługi Office 365, zawsze będziesz uruchamiać najnowszą wersję aplikacji, które Microsoft może zaoferować. Odblokowuje to regularne aktualizacje zabezpieczeń, ulepszenia, a co ważniejsze, dostęp do najnowszych funkcji i narzędzi, gdy tylko będą dostępne.

Zobacz także: Jak oszczędzić baterię w Androidzie 10?

Otrzymujesz także funkcje chmury, takie jak współpraca w czasie rzeczywistym i funkcje sztucznej inteligencji, które pomagają zwiększyć produktywność w domu, szkole, pracy i na różnych urządzeniach. Ponadto jako część pakietu, każdy otrzymuje 1 TB przestrzeni dyskowej w usłudze OneDrive (łącznie do 6 TB w przypadku korzystania z subskrypcji Home), minuty na Skype na wykonywanie połączeń z telefonami stacjonarnymi oraz możesz skontaktować się z linią pomocy w razie jakichkolwiek pytań.

Jeśli potrzebujesz jeszcze więcej miejsca, oprócz już 1 TB przestrzeni dyskowej w chmurze, subskrybenci mogą również kupić do 1 TB przestrzeni dyskowej OneDrive w przyrostach 200 GB za dodatkowe 1,99 USD miesięcznie, podwajając całkowitą przestrzeń dyskową do 2 TB na koncie za 9,99 USD. Ta opcja jest dostępna tylko dla klientów Office 365 Home i Personal. Jeśli jednak udostępniasz konto za pomocą subskrypcji Home innym osobom, tylko główny posiadacz konta może uzyskać dostęp do oddzielnego pełnego terabajtu.

Podobnie jak Office 2019, możesz zainstalować Office 365 na urządzeniach mobilnych, ale w przeciwieństwie do wersji wieczystej uzyskasz dostęp do pełnej gamy funkcji.

Kto powinien kupić Office 365?

Jeśli potrzebujesz dostępu do pakietu aplikacji, Office 365 jest być może najlepszym wyborem, ponieważ jest to jedyna opcja, która zapewnia ciągłość aktualizacji przy niskim koszcie. Otrzymasz również dostęp do wszystkich programów, które możesz zainstalować na wszystkich swoich urządzeniach, w tym na urządzeniach z systemem Windows 10, Windows 8.1, Windows 7 i macOS. (Pakiet Office 2019 umożliwia korzystanie z aplikacji tylko na jednym komputerze z systemem Windows 10.)

Usługa subskrypcji obejmuje różne plany. Jeśli jesteś jedyną osobą korzystającą z aplikacji i usług, możesz wykupić abonament „Office 365 Personal” za 70 USD rocznie, który daje dostęp do pakietu oprogramowania wraz z 1 TB przestrzeni dyskowej OneDrive i minutami na Skype. Jeśli jednak planujesz udostępnić konto członkom rodziny lub współlokatorom, powinieneś wybrać plan „Office 365 Home” za 100 USD rocznie, który pozwala udostępniać aplikacje i korzyści nawet sześciu osobom. Ponadto każdy otrzymuje minuty na rozmowy przez Skype i 1 TB przestrzeni dyskowej w usłudze OneDrive.

Jeśli zdecydujesz się na zakup w ramach abonamentu, powinieneś wykupić roczną subskrypcję, ponieważ będziesz wydawać więcej pieniędzy na opłatę miesięczną. Microsoft ma nawet bezpłatny abonament dla uczniów i nauczycieli korzystających z potwierdzonego szkolnego adresu e-mail. Korzystając z tej usługi, uzyskasz dostęp do Worda, Excela, OneNote, PowerPointa, Microsoft Teams i innych narzędzi szkolnych za darmo.

Office 2019 kontra Office 365

Więc, którą wersję powinieneś kupić? Ostatecznie będzie to zależeć od Twoich indywidualnych preferencji. Jeśli jednak będziesz używać aplikacji przez długi czas, zakup subskrypcji Office 365 jest prawdopodobnie najlepszą opcją, ponieważ masz pełny dostęp do wszystkich aplikacji i dodatków o niskim koszcie posiadania. Z pewnością wpis ten pomoże podjąć Ci właściwą decyzję.

Źródło: windowscentral

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.