ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
mini pc 800 złotych

HeroBox udowadnia, że mini PC za 800 złotych nie musi być słaby

Autor: Arkadiusz Stec Kategoria: Newsy

Firma Chuwi nie jest zbyt popularna w naszym kraju. Jednak nadal prężnie się rozwija. Kilka miesięcy temu zaprezentowała kieszonkowego laptopa o dość przyzwoitej wydajności. Z kolei w 2017 roku Łukasz recenzował dla was Hi10 Pro. Wkrótce w sprzedaży pojawi się kolejny ciekawy produkt – mini PC o nazwie HeroBox. Tylko od klientów zależy, do czego wykorzystają tan mały komputer mający kosztować niecałe 800 złotych. Możliwości jest sporo.

Co ma do zaoferowania mini PC za mniej niż 800 złotych?

mini pc 800 złotych

Na pokładzie znajduje się energooszczędny czterordzeniowy procesor Intel N4100 2,4 GHz. Zintegrowana karta graficzna dziewiątej generacji UHD Graphics 600 może nie pozwoli pograć w wymagające gry, ale nie zawiedzie was podczas oglądania filmów nawet w 4K. Komfortową pracę ma zapewnić 8GB pamięci LPDDR4 , a dzięki dyskowi SSD o pojemności 180GB nie powinno zabraknąć miejsca na dane – przynajmniej na starcie. Pamiętajmy – to mini PC, a nie pecet go gier, czy pracy przy obróbce filmów. Podczas gdy producenci w wyścigu o jak najmniejsze obudowy pozbywają się portów, Chuwi na szczęście nie zdecydowało się na taki krok. Na obudowie znajdziemy po dwa porty USB-C, USB 3.0, USB 2.0 oraz jedno HDMI i VGA. Nie zabrakło także slotu na kartę microSD oraz portu Ethernet. Jeżeli wolicie połączyć się z siecią bezprzewodowo, to nic nie stoi na przeszkodzie – Chuwi Mini PC HeroBox posiada także dwuzakresowe WiFi.

Za 800 złotych można kupić coś innego. Po co mi mini PC?

mini pc 800 złotych

W tym miejscu trzeba sobie zadać pytanie czy potrzebujecie tego typu komputera. Mini PC nie grzeszy wydajnością, więc nie można go traktować jako maszyny do wszystkiego. Najlepiej sprawdzi się jako komputer do pracy biurowej, konsola do starych gier lub centrum multimedialne. Bez problemu odtworzycie na nim filmy 4K z serwisów streamingowych czy wbudowanego dysku. Jeżeli posiadacie dysk sieciowy zapchany filmami, to dzięki odtwarzaczowi KODI ten mini PC może być bardzo wydajnym odtwarzaczem multimedialnym. Możliwości jest sporo. Herobox sprzedawany będzie z Windowsem 10, choć istnieje możliwość zainstalowania innego systemu. Wspierane będzie Ubuntu i inne dystrybucje Linuxa. Warto także wspomnieć o możliwości montażu mini PC na plecach naszego TV lub monitora. Dzięki standardowi VESA HeroBox można ukryć i nie będzie zajmował miejsca na biurku.

mini pc 800 złotych

Producent nie zdradził jeszcze dokładnej daty premiery swojego mini PC. Póki co wiemy jedynie, że początkowo sprzęt trafi do Japonii w cenie około 200 dolarów, czyli mniej niż 800 złotych. Mamy nadzieję, że kiedy sprzęt trafi na pozostałe rynki, to jego cena nadal będzie atrakcyjna. Nawet jeżeli wraz z podatkami wzrośnie do 1000 złotych to i tak warto będzie go wziąć pod uwagę, szukając mini PC do domu lub biura.

Zobacz także: Intel zatrudnia byłego pracownika AMD – ma on odpowiadać za wydajniejsze zintegrowane układy graficzne

Źródło: Gizmochina, Chuwi

Sprawdź najnowsze wpisy