ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Chuwi MiniBook

Chuwi na IFA zaprezentuje kieszonkowy laptop o przyzwoitej wydajności

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Słynna chińska marka — Chuwi wprowadza na rynek kilka nowych urządzeń na zbliżającej się imprezie IFA 2019 w Berlinie w Niemczech. Firma znana jest przede wszystkim z tabletów, inteligentnych robotów czyszczących i miniaturowych komputerów. Na targach IFA 2019 Chuwi wprowadzi na rynek nowe tablety, laptopy i minikomputery, aby poszerzyć swoją ofertę. Wraz z najnowszymi produktami wprowadzanymi na rynek i promującymi je na poziomie międzynarodowym, firma zamierza zaprezentować swoje osiągnięcia z ubiegłego roku.

Chuwi MiniBook to interesujący UMPC

Chuwi MiniBook

Firma wprowadza na rynek laptopa kieszonkowego Chuwi MiniBook z 8-calowym wyświetlaczem. Będzie on wyposażony w procesor Intel 8100Y w połączeniu z 16 GB pamięci operacyjnej i 512 GB pamięci wewnętrznej SSD. Jest to najpotężniejszy Ultramobilny komputer PC (UMPC), który zostanie wprowadzony na rynek w przystępnej cenie. Urządzenie obsługuje w pełni funkcjonalny port USB-C z obsługą PD i gniazdo M.2 oparte na protokole NVMe i kanale PCI-E z prędkością odczytu/zapisu przekraczającą 2000 MB/s. Największą zaletą tego urządzenia bez wątpienia będą jego rozmiary. Największą wadą… jego rozmiary. Niestety, ale zarówno wyświetlacz tej wielkości, jak i klawiatura nie sprawdzą się w długotrwałej pracy na komputerze. Mimo to sprzęt ten świetnie nada się do wyświetlania prezentacji oraz doraźnych zadań w terenie, gdzie niska waga i małe rozmiary są priorytetem.

Zobacz też: Oto największy procesor na świecie

Następny to Chuwi LapBook Plus z 15,6-calowym wyświetlaczem 4K. Obsługuje on HDR. Jego jasność osiąga natomiast 340 nitów, a paleta barw oferuje pokrycie sRGB w 100%. Będzie też przystępny cenowo. Mimo to nie jest to raczej marzenie początkującego grafika i nie do niego jest kierowany. Jest on bowiem wyposażony w procesor Intel X7 klasy przemysłowej. Ten jest wspierany przez 8 GB RAM LPDDR3 i 256 GB pamięci masowej SSD. Dostępny jest procesor graficzny HD Graphics 505 z obsługą dekodowania twardego 4K. LapBook Plus według producenta jest przeznaczony dla entuzjastów oglądania filmów. Ponadto, LapBook Plus będzie posiadał standardową klawiaturę blokiem numerycznym. Chuwi zaprezentuje różne nowe urządzenia podczas targów IFA w dniach 6-11 września.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy