Intel procesory Inspur

Intel zatrudnia byłego pracownika AMD – ma on odpowiadać za wydajniejsze zintegrowane układy graficzne

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Intel coraz bardziej interesuje się rozwojem zintegrowanych układów graficznych. Najprawdopodobniej jest to efekt wysokiej popularności takich konstrukcji od Czerwonych. Gigant zatrudnił właśnie Masooma Bhaiwala, który wcześniej pracował w AMD od lipca 2004 roku. Najpierw jako starszy dyrektor ds. inżynierii projektowej, a następnie jako wiceprezes korporacyjny. Podczas pracy w firmie AMD pracowała nad trzema układami do gier, a także układami APU.

Intel podbiera AMD specjalistę od układów graficznych

Intel AMD GPU

Zgodnie z ostatnim raportem firmy CRN, Intel zatrudnił Masooma Bhaiwala jako lidera swojego niezależnego działu procesorów graficznych, który ma wprowadzić na rynek swoje pierwsze produkty w 2020 roku. Podczas jednego z wywiadów, Bhaiwala powiedział, że jego oficjalnym tytułem jest wiceprezes ds. dyskretnych procesorów graficznych SoC. To nie jest pierwszy raz, gdy Intel zatrudnia utalentowanych ludzi, którzy pracowali w AMD. Pod koniec 2017 roku szef Radeon Technologies Group, Raja Koduri, nagle opuścił AMD. Został on zatrudniony przez Intel zaledwie jeden dzień później.

Zobacz też: Facebook też chce dać nam swój własny system operacyjny

Zainteresowanie Intela produkcją kart graficznych zarówno dedykowanych, jak i zintegrowanych to świetna wiadomość. W przypadku tych pierwszych może to oznaczać trzeciego, dużego gracza na rynku. Natomiast konkurencja zawsze jest czymś dobrym dla konsumentów, bo napędza rozwój. Jeśli zaś chodzi o układy zintegrowane, to dzięki temu nawet lekkie laptopy z procesorami Niebieskich będą nadawały się do gier i do pracy w programach wykorzystujących moc obliczeniową procesora graficznego. To pozwoli także na redukcję ceny takich komputerów.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy