Intel coraz bardziej interesuje się rozwojem zintegrowanych układów graficznych. Najprawdopodobniej jest to efekt wysokiej popularności takich konstrukcji od Czerwonych. Gigant zatrudnił właśnie Masooma Bhaiwala, który wcześniej pracował w AMD od lipca 2004 roku. Najpierw jako starszy dyrektor ds. inżynierii projektowej, a następnie jako wiceprezes korporacyjny. Podczas pracy w firmie AMD pracowała nad trzema układami do gier, a także układami APU.

Intel podbiera AMD specjalistę od układów graficznych

Intel AMD GPU

Zgodnie z ostatnim raportem firmy CRN, Intel zatrudnił Masooma Bhaiwala jako lidera swojego niezależnego działu procesorów graficznych, który ma wprowadzić na rynek swoje pierwsze produkty w 2020 roku. Podczas jednego z wywiadów, Bhaiwala powiedział, że jego oficjalnym tytułem jest wiceprezes ds. dyskretnych procesorów graficznych SoC. To nie jest pierwszy raz, gdy Intel zatrudnia utalentowanych ludzi, którzy pracowali w AMD. Pod koniec 2017 roku szef Radeon Technologies Group, Raja Koduri, nagle opuścił AMD. Został on zatrudniony przez Intel zaledwie jeden dzień później.

Zobacz też: Facebook też chce dać nam swój własny system operacyjny

Zainteresowanie Intela produkcją kart graficznych zarówno dedykowanych, jak i zintegrowanych to świetna wiadomość. W przypadku tych pierwszych może to oznaczać trzeciego, dużego gracza na rynku. Natomiast konkurencja zawsze jest czymś dobrym dla konsumentów, bo napędza rozwój. Jeśli zaś chodzi o układy zintegrowane, to dzięki temu nawet lekkie laptopy z procesorami Niebieskich będą nadawały się do gier i do pracy w programach wykorzystujących moc obliczeniową procesora graficznego. To pozwoli także na redukcję ceny takich komputerów.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.