Ze względu na rosnącą presję ze strony USA ByteDance rozważa całkowite przeniesienie się z Chin. W ten sposób firma ma nadzieję udowodnić, że nie ma żadnych powiązań z chińskim rządem i że obawy o bezpieczeństwo narodowe są nieuzasadnione. W 2019 roku ich główna aplikacja, czyli TikTok odnotowała gigantyczny wzrost, który powoli odwraca uwagę konsumentów od Instagrama i Snapchata.

TikTok opuści Chiny

TikTok opuści Chiny

Firma badawcza App Annie szacuje, że w październiku TikTok miał 665 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie, z czego 20 milionów znajduje się w USA. Jednak wraz z sukcesem pojawiły się pytania o ByteDance, który jest obecnie przedmiotem przeglądu bezpieczeństwa narodowego w związku z podejrzeniem, że może mieć powiązania z chińskim rządem. Firma wielokrotnie twierdziła, że jej polityka i działalność biznesowa nie ma nic wspólnego z interesami Chin. Jednak udało jej się jedynie uzyskać jeszcze większą nieufność i zakaz używania ich aplikacji w wojsku USA.

Zobacz też: Xiaomi stawia na prostotę – minimalistyczna mysz i klawiatura za mniej niż 60 zł

ByteDance zaczęło oddzielać TikTok od swojej chińskiej działalności biznesowej w listopadzie. Firma miała nadzieję, że w ten sposób uspokoi amerykańskich urzędników i uniknie konieczności sprzedawania go. Okazuje się jednak, że musi całkowicie opuścić Chiny, jeśli chce zachować aplikację. Nie ma żadnych amerykańskich miast na krótkiej liście możliwych miejsc. Singapur jest jedną z lokalizacji branych pod uwagę przy przeprowadzce. Kierownictwo zwraca również uwagę na Londyn i Dublin jako nowe domy dla swojej głównej bazy operacyjnej. Tak czy inaczej, wybory wydają się uwzględniać regiony, które mają największy potencjał wzrostu, takie jak Europa i Azja Południowo-Wschodnia.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.