ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
TikTok ograniczy dzieciom niewłaściwe treści

USA nie odpuszcza TikTokowi – został zakazany w wojsku

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

TikTok jest najszybciej rozwijającym się serwisem społecznościowym w historii Internetu. Jednak ma pewien problem: taki stan rzeczy nie podoba się USA. Został więc ogłoszony poważnym zagrożeniem dla Stanów Zjednoczonych. Nie pomaga tutaj wojna handlowa i napięte stosunki tego kraju z Chinami. Zgodnie z najnowszą informacją opublikowaną przez Marynarkę Wojenną Stanów Zjednoczonych TikTok nie będzie już mógł być instalowany na urządzeniach członków służby. Samo zainstalowanie tej aplikacji może grozić im odcięciem do sieci wojskowej.

TikTok zakazany w wojsku USA

TikTok zakazany w wojsku

To tylko najnowszy przykład wyzwań stojących przed niezwykle popularną aplikacją. Niedawno Kongres pod przewodnictwem senatora z Missouri Josha Hawleya zażądał rewizji bezpieczeństwa narodowego TikTok. Oberwało się przy tym także jego firmie macierzystej ByteDance. Intensywność sporu po obu stronach Pacyfiku sprawiła, że zarządzanie firmami technologicznymi po obu stronach barykady stało się olbrzymim wyzwaniem. Wojna handlowa między Chinami a Stanami Zjednoczonymi trwa nadal. Konsekwencje dotykają jednak głównie firmy, które chcą jedynie zarabiać na konkurencyjnych rynkach, nawet poprzez współpracę z lokalnymi przedsiębiorstwami.

Zobacz też: UKE sprawdził, kto oferuje najszybszy internet w Polsce

Co gorsza, nie wiadomo, czy jakakolwiek firma technologiczna będzie w stanie zniwelować te podziały w przyszłości. Pozostaje mieć nadzieję, że z czasem spór ten ucichnie, a konflikt pomiędzy mocarstwami nie przerodzi się w coś poważniejszego. Pewne jest jednak to, że spojrzenie na amerykańskie technologie w najbliższych latach ulegnie zmianie na całym świecie i coraz więcej krajów i firm może zacząć szukać alternatyw. Okres przejściowy będzie dość bolesny, ale może w perspektywie czasu wyjdzie to nam na dobre?

Źródło: TechCrunch

Sprawdź najnowsze wpisy