Samsung Electronics przestał być głównym europejskim eksporterem w dziedzinie badań i rozwoju. W 2017 roku koreański gigant zajął pierwsze miejsce. Jednak rok później przegrał z Alphabetem — firmą macierzystą Google. Tak przynajmniej wynika z najnowszego raportu Agencji Informacyjnej Yonhap powołującej się na tablicę wyników inwestycji w badania i rozwój w przemyśle Unii Europejskiej.

Samsung przestał być liderem wydatków na badania w Europie

Samsung badania europa
Pomimo tego, że Samsung stracił pozycję lidera w dziedzinie badań i rozwoju jako największy inwestor w UE, w 2018 roku, to dowiadujemy się o tym dopiero pod koniec 2019. Nie ma jednak w tym nic dziwnego. Temat ten jest na tyle szeroki i złożony, że podobne zestawienia zawsze pojawiają się z opóźnieniem, o ile nie są całościowo prezentowane przez firmę. Warto jednak zaznaczyć, że pomimo spadku w rankingu gigant wydał na badania i rozwój o 10% więcej niż rok wcześniej. Samsung nie zwalnia tempa swoich wydatków i w ciągu całego roku przeznaczył na badania i rozwój łącznie 14,8 mld Euro. Jednak firma Alphabet wydało 18,3 mld Euro. To stanowi wzrost o 37% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Zobacz też: Motorola razr 2019 opóźniona – to wszystko przez potencjalnych klientów

Samsung wydał więcej pieniędzy na badania i rozwój niż wiele innych korporacji, w tym Volkswagen, Apple, Huawei, Microsoft i Intel. Na liście 50 największych wydatków na badania i rozwój znalazły się łącznie 22 firmy z siedzibą w Stanach Zjednoczonych. Jak donosiła niedawno firma Samsung Electronics pozostała w Korei Południowej największym wydawcą środków na badania i rozwój w 2018 roku. W czerwcu zgłoszono, że firma posiada 132 478 patentów, z czego 20% zostało zarejestrowanych w Europie.

Źródło: Sammobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.