Według współzałożyciela i dyrektora generalnego OPPO producent smartfonów nie będą już prostą firmą pracującą w dziale telefonii komórkowej. Wyższa kadra kierownicza podzieliła się oświadczeniem w tej sprawie na chińskim portalu społecznościowym Weibo. Ogłosiła tam nadchodzącą konferencję OPPO INNO 2019. To właśnie w jej trakcie ma zostać ogłoszone przemówienie w tej dość enigmatycznej sprawie. Wydarzenie to odbędzie się 10 grudnia 2019 roku i będzie oznaczało pierwsze publiczne wystąpienie Chena Mingyonga od 6 lat.

OPPO INNO 2019

OPPO INNO 2019

Dyrektor generalny, a jednocześnie założyciel Oppo nie pokazywał się publicznie w ostatnich latach. Ostatni raz na scenie był widziany podczas wprowadzania produktu na rynek około 6 lat temu. W oficjalnym wydaniu plakatu znajduje się jego cytat:

Era wzajemnej integracji, nie będzie więcej firm telefonii komórkowej w czystym tego słowa znaczeniu.

Stwierdzenie to najprawdopodobniej oznacza, że firma rozważa dalszą dywersyfikację z dala od smartfonów w najbliższej przyszłości. Producenci, którzy nie są już prostymi firmami, produkującymi smartfony istnieją już od kilku lat.

Zobacz też: Na Player.pl dodano solidną porcję filmów – w tym wiele polskich. Zapoznaj się z pełną listą

Znamiennym tego przykładem jest firma Apple, która jest wysoko ceniona za swój solidny i wydajny ekosystem sprzętu. Jeszcze lepiej oddaje to Xiaomi, które ma w swojej ofercie obok smartfony takie rzeczy jak łóżko. W takim przypadku możemy więc zobaczyć zapowiedź podobnej filozofii w wykonaniu Oppo. No, może bez łóżek. Będzie to duży krok od giganta technologicznego, który jest jedną z 10 najlepszych marek smartfonów na świecie.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.