Rok 2020 będzie przełomowy dla TSMC. Firma w dalszym ciągu rozwija swoje procesy technologiczne 5 nm i 3 nm. Te trafią na rynek odpowiednio w 2020 i 2022 roku. Gigant podejmuje również działania mające na celu kapitalizację na wschodzącym rynku 5G. To właśnie na nim w przyszłym roku spodziewany jest poważny wzrost dzięki rosnącej popularności smartfonów obsługujących łączność najnowszej generacji.

TSMC z nowym procesem już w drugiej połowie przyszłego roku

TSMC nowy proces


TSMC ciągle dąży do stworzenia coraz mniejszych tranzystorów, jak ogłosił starszy wiceprezes firmy ds. operacji fab. Według niego TSMC już  w drugiej połowie 2020 roku ma wejść do produkcji seryjnej układów wykonanych w procesie 5 nm. Dodatkowo TSMC jest nadal na dobrej drodze do komercyjnej produkcji 3 nm do 2022 roku. Tym bardziej że Gigant przygotowuje się do otwarcia nowego obiektu mającego na celu rozwój tej technologii. W październiku TSMC ujawniło, że zwiększa wydatki na nakłady inwestycyjne zarówno dla procesu 7 nm, jak i 5 nm. Dodatkowo większość z tych wydatków przeznaczona jest na wyposażenie fabryk dla produkcji 5 nm.

Zobacz też: Aparaty Redmi K30 w szczegółach – firma pokazuje ich możliwości

W dużej mirze wynika to z oczekiwań względem spodziewanego dość agresywnego rynku 5G w 2020 roku. Tym samym TSMC po raz kolejny zostawi swojego rywala, jakim jest Samsung daleko w tyle. Już w tym roku pozbawił go tytułu najcenniejszej azjatyckiej firmy. Rozwój tajwańskiego giganta to także cios dla Intela. Firmy co prawda nie konkurują ze sobą bezpośrednio, ponieważ Intel skupia się na produkcji własnych układów. Jednak partnerem TSMC jest AMD, które coraz realniej zagraża Niebieskim. Przyszły rok zapowiada się na niezwykle interesujący, jeśli chodzi o rozwój elektroniki. A jaki będzie w rzeczywistości? Czas pokaże.

Źródło: TechSpot