ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
fotoradary w mapach google

Jeśli boisz się ciemności, to Mapy Google poprowadzą Cię w blasku… latarni

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Mapy Google cały czas są rozwijane i o ile nie oczekujemy ogromnych globalnych rewolucji, to teraz deweloperzy starają się sprostać wymaganiom osób z wybranych grup. Widać wyraźnie, że autorzy obrali za priorytet bezpieczeństwo użytkowników, o czym świadczy między innymi informowanie o opuszczeniu trasy przez kierowcę taksówki. Tym razem do gry wchodzi bezpieczeństwo pieszych, którzy nie chcą podróżować nocą przez ciemne uliczki. Dlatego pojawi się możliwość wyboru oświetlonych ścieżek. Tak przynajmniej brzmi teoria.

Mapy Google z oświetlonymi i bezpiecznymi trasami

Jak zauważyli specjaliści z XDA Developers i Android Police, w najnowszej wersji Map Google (beta) pojawiły się wpisy, które mogą wskazywać na kolejne warstwy map. W tego sposób dowiedzieliśmy się, że Amerykanie szykują wskazania dróg, które są dobrze oświetlone. Naturalnie takie informacje nie będą od razu dostępne na całym świecie i podobnie jak z wieloma innymi dodatkami w tym programie, tak z czasem dopiero odkryjemy właściwą użyteczność tego rozwiązania. Dlatego Google już jest gotowe na informowanie o tym, że w danym regionie lub na danym zbliżeniu brakuje danych na temat oświetlenia, ale też pojawią się wzmianki o tym, jak dobrze jest oświetlona dana okolica.

Zobacz też: Indie wylądowały na księżycu… kiedyś.

Oczywiście jeszcze jest za wcześnie, aby wskazywać, kiedy Google zdecyduje się udostępnić informacje o oświetleniu dróg w Mapach Google. Same wzmianki pojawiły się w wersji beta, do której możecie się zapisać w Sklepie Play. Niemniej to nadal nie oznacza, że zaraz otrzymacie stosowne dane – równie dobrze Polska na razie może być nieuwzględniania w tych planach. Może też być traktowana priorytetowo, więc jeśli zauważycie u siebie stosowną warstwę, to dajcie znać!

Źródło: Android Police, XDA Developers

Sprawdź najnowsze wpisy