mapy google maps ograniczenia predkosci

Mapy Google ochronią użytkowników przed nieuczciwymi kierowcami taxi

Michał Derej Michał Derej Newsy

Jazda taksówką lub Uberem w nieznanym mieście może być stresującym przeżyciem – nigdy nie wiemy, jaką trasą powinien jechać kierowca, by była ona najkrótsza, a płacimy przecież za każdy przejechany kilometr. O ile jeszcze w Uberze można odwołać się od celowo wydłużonego przejazdu, to korzystając z usług taxi, nie jest to możliwe. Ucieszyć może zatem fakt, że Google testuje nową funkcję, która pomoże nam chronić się przed nieuczciwymi kierowcami.

Google powiadomi Cię, jeśli kierowca za bardzo oddali się od najkrótszej trasy

Jak donosi portal XDA-Developers, gigant z Mountain View w Mapach Google zaczął testować nowe funkcje. Są one głównie powiązane z bezpieczniejszymi podróżami – jedna z nich pozwala udostępniać naszą trasę na żywo, a druga kontroluje uczciwość przewoźników. Jak to działa? Jeśli kierowca oddali się od najlepszej trasy znalezionej w Mapach Google na więcej niż 500 metrów, to aplikacja wyśle użytkownikowi stosowne powiadomienie. Funkcja ta ma pozwolić na lepszą kontrolę przewoźników, którzy niejednokrotnie wykorzystują fakt, że pasażer nie zna miasta i wybierają dłuższą trasę.

Zobacz też: Co wiemy o nowym hicie Blizzarda – grze Diablo 4?

W tym momencie funkcja ta dostępna jest jedynie w Indiach. Bardzo prawdopodobne jest jednak, że wkrótce trafi ona również do nas – Google od pewnego czasu testowanie niektórych nowości zaczyna w tym egzotycznym kraju, ponieważ zarząd firmy widzi w nim duży potencjał. Co sądzicie o takim udogodnieniu? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: XDA-Developers

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy