Roboty znajdujące się na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej wspomagają astronautów w wykonywaniu zarówno krytycznych, jak i codziennych czynności. Kiedy już jednak wykonają swoje zadanie, są przechowywane w systemie ISS, gdy nie są używane. Wkrótce jednak maszyny dostaną dla siebie garaż. To zapewni astronautom więcej miejsca w środku, aby mogli wygodnie wykonywać swoje badania i po prostu funkcjonować.

Garaż dla robotów na ISS

Warunki życia zarówno astronautów, jak i robotów ulegną poprawie wkrótce po tym, jak moduł dla Międzynarodowej Stacji Kosmicznej zwany Robotic Tool Stowage (RiTS) dotrze z NASA. RiTS posłuży raczej jako miejsce parkingowe dla robotów, z których pierwszym będą dwa Robotyczne zewnętrzne lokalizatory przecieków (RELL). Są one obecnie przypisane do wykrywania wycieków na zewnętrznym kadłubie ISS i będą teraz przechowywane w dedykowanym im garażu. Dzięki temu będą chronione przed promieniowaniem kosmicznym i zanieczyszczeniami.

Zobacz też: Wygląd Galaxy Note10 Lite w Sieci! Powiew świeżości od Samsunga

Korzystanie z urządzenia do przechowywania robotów przyniesie wiele korzyści. Wśród nich najważniejsze jest dodatkowe pomieszczenie dla astronautów wewnątrz ISS do przechowywania innych urządzeń. A także wygodniejsze prowadzenia badań i oraz innych czynności. W znacznym stopniu zostanie tam także podniesiony komfort życia. Przestrzeń wewnętrzna w takich obiektach jest przecież na wagę złota. Dodatkowym plusem jest szybszy i łatwiejszy proces oddawania robotów do użytku. Ponieważ RiTS będzie je przechowywał w miejscu pozbawionym atmosfery, astronauci nie będą już musieli poświęcać godzin na kalibrację robotów do warunków zewnętrznych.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.