xperia_z3

Do Sieci trafił kolejny przeciek, jakoby prezentujący wygląd nowego dziecka Sony, flagowego modelu Xperia Z3. Wielu osobom przeszkadzają szerokie ramki wokół wyświetlacza, które psują wygląd przedniego panelu i mają nadzieję, że w następcy Z2 zostanie wykorzystana jego większa część. Czy tak się stało? Warto się przyjrzeć zdjęciom oraz zerknąć na specyfikację techniczną.

 

 

Prezentowany smartfon to chińska wersja oznaczona numerem L55t (gdzie Z2 otrzymała symbol L50t). Przyznam szczerze, że ta linia zaczyna powoli mi się nudzić, a sama słuchawka łudząco przypomina zeszłoroczny model. Jednakże dobre wrażenie robią boczne krawędzie ekranu, które pozostawiają niewiele gołej przestrzeni. Gorzej rysuje się kwestia obszaru pod wyświetlaczem, gdyż wydaje się dosyć spory.

Jak możemy zaobserwować w L55t znajdziemy najnowszą wersję Androida 4.4.4 KitKat. Zastosowany procesor to Qualcomm Snapdragon 801 taktowany zegarem 2,5GHz, a odpowiedzialność za grafikę przejmuje Adreno 330. Na zdjęciach można również dostrzec znaną już z Z1 oraz Z2 optykę – aparat o rozdzielczości 20.7MP z matrycą Exmor RS.

 

Autentyczność zdjęć niejako potwierdzają wcześniejsze doniesienia na temat Xperii Z3, gdzie została przedstawiona w kolorze białym, która w moim odczuciu prezentuje się znacznie lepiej.

 

 

Nie są to co prawda pewne informacje, a na większą ilość szczegółów będziemy musieli poczekać. Być może Sony zdecyduję się zastosować Snapdragona 805 w parze z Adreno 420, co pozwoli im się wybić w segmencie tegorocznych flagowców chociażby pod względem papierkowej specyfikacji. Warto pamiętać, że już wkrótce, we wrześniu odbędą się targi IFA w Berlinie, gdzie japoński koncern będzie chciał zaprezentować wszystkim swoje dzieło, podając przy tym wszelkie parametry oraz cenę, być może bardzo konkurencyjną względem LG G3.

 

Ktoś zaciera ręce oczekując nowego potwora? A może planuje wymienić swoją Z2?

 

źródło: Xperia Blog

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.