Podczas konferencji Snapdragon Tech Summit, Qualcomm ogłosił nowy ultradźwiękowy czujnik linii papilarnych z całkiem ciekawymi funkcjami. Nazywany 3D Sonic Max, czytnik jest 17 razy większy niż jego poprzednik. Dzięki temu będzie znacznie łatwiej w niego trafić palcem. Właściwie pokryje on znaczną część ekranu, co sprawi, że skanowanie odcisków nareszcie stanie się naprawdę wygodne. Nie jest to jednak jedyna nowość. Qualcomm mówi, że czujnik może również skanować dwa palce jednocześnie.

Qualcomm 3D Sonic Max

Qualcomm 3D Sonic Max

3D Sonic Max przynosi ulepszenia w stosunku do 3D Sonic, którego Samsung używał w Galaxy S10. Nowy czujnik mierzy 20 mm × 30 mm. Dla porównania poprzednik miał zaledwie  4 mm × 9 mm. Według Qualcomma większy obszar pozwoli skanerowi uchwycić wyraźniejszy i pełniejszy odcisk palca i uniknąć problemów z ochroną ekranu. Możliwość skanowania dwóch odcisków palców w tym samym czasie przekłada się również na większe bezpieczeństwo. Producent w swoim wpisie na blogu twierdzi, że szybkość skanowania została również poprawiona.

Zobacz też: Funkcje personalizacji z Pixela 4 trafiły na starsze Pixele

Nie wiadomo jeszcze, którzy producenci przyjmą nowy skaner do swoich telefonów. Warto przypomnieć, że poprzednia generacja powodowała całkiem sporo problemów. To może natomiast mocno ostudzić entuzjazm producentów smartfonów. Możliwe jednak, że Qualcomm znajdzie sposób, żeby ich przekonać do swojego nowego rozwiązania. Trzeba także uczciwie przyznać, że jest ono wręcz rewolucyjne. Właśnie takie powinny być czytniki linii papilarnych w ekranach smartfonów: o dużej powierzchni, tak żeby wystarczyło położyć palec mniej więcej poniżej środka wyświetlacza.

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.