Qualcomm powiększy skaner odcisków palców

Qualcomm uważa, że jeden odcisk palca to za mało

Newsy

Podczas konferencji Snapdragon Tech Summit, Qualcomm ogłosił nowy ultradźwiękowy czujnik linii papilarnych z całkiem ciekawymi funkcjami. Nazywany 3D Sonic Max, czytnik jest 17 razy większy niż jego poprzednik. Dzięki temu będzie znacznie łatwiej w niego trafić palcem. Właściwie pokryje on znaczną część ekranu, co sprawi, że skanowanie odcisków nareszcie stanie się naprawdę wygodne. Nie jest to jednak jedyna nowość. Qualcomm mówi, że czujnik może również skanować dwa palce jednocześnie.

Qualcomm 3D Sonic Max

Qualcomm 3D Sonic Max

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

3D Sonic Max przynosi ulepszenia w stosunku do 3D Sonic, którego Samsung używał w Galaxy S10. Nowy czujnik mierzy 20 mm × 30 mm. Dla porównania poprzednik miał zaledwie  4 mm × 9 mm. Według Qualcomma większy obszar pozwoli skanerowi uchwycić wyraźniejszy i pełniejszy odcisk palca i uniknąć problemów z ochroną ekranu. Możliwość skanowania dwóch odcisków palców w tym samym czasie przekłada się również na większe bezpieczeństwo. Producent w swoim wpisie na blogu twierdzi, że szybkość skanowania została również poprawiona.

Zobacz też: Funkcje personalizacji z Pixela 4 trafiły na starsze Pixele

Nie wiadomo jeszcze, którzy producenci przyjmą nowy skaner do swoich telefonów. Warto przypomnieć, że poprzednia generacja powodowała całkiem sporo problemów. To może natomiast mocno ostudzić entuzjazm producentów smartfonów. Możliwe jednak, że Qualcomm znajdzie sposób, żeby ich przekonać do swojego nowego rozwiązania. Trzeba także uczciwie przyznać, że jest ono wręcz rewolucyjne. Właśnie takie powinny być czytniki linii papilarnych w ekranach smartfonów: o dużej powierzchni, tak żeby wystarczyło położyć palec mniej więcej poniżej środka wyświetlacza.

Źródło: Engadget


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x