Google w ostatnich latach przesadziło, jeśli chodzi o produkcję komunikatorów. Jest ich zwyczajnie zbyt dużo i chyba nawet firma zaczęła się w nich gubić. Dziś firma dodała kolejny, a raczej dołożyła funkcję komunikatora do dobrze znanej i lubianej aplikacji. Funkcję prowadzenia rozmów dostały właśnie Zdjęcia Google. I szczerze mówiąc, uważam, że… to faktycznie może mieć sens.

Zdjęcia Google z komunikatorem

Zdjęcia Google z komunikatorem

Firma rozwija sposób na bezpośrednie przesyłanie zdjęć i rozmowę z innym użytkownikiem lub użytkownikami w ramach aplikacji Zdjęcia Google. Dodatek ten pozwoli użytkownikom szybko i łatwo udostępnić zdjęcia lub filmy innej osobie. Jest to duże udogodnienie. Nie wymaga już podejmowania dodatkowych kroków w celu zbudowania wspólnego albumu. Zresztą większość i tak wysyłała zdjęcia przy pomocy innego komunikatora. Sama funkcja jest prosta w obsłudze. Po wybraniu zdjęcia i stuknięciu folderu udostępnionego możemy wybrać nową opcję Wyślij przez Zdjęcia Google. Następnie należy dotknąć ikony najczęściej używanych kontaktów lub wyszukać użytkownika według nazwy, numeru telefonu lub wiadomości e-mail.

Zobacz też: Spotify na iPhone’y i iPady w końcu z funkcją, która na Androidzie jest już od kilku miesięcy

Odbiorca będzie jednak potrzebował konta Google, aby odbierać zdjęcia. Może to do pewnego stopnia ograniczyć tę funkcję w kontaktach z osobami używającymi innych platform, chyba że Ci także korzystają z tej aplikacji. Jest to bardzo prawdopodobne, ponieważ Zdjęcia Google mają ponad miliard aktywnych użytkowników. Najważniejsze jest jednak to, że opcja ta nie zastępuje preferowanych przez użytkowników komunikatorów. Pozwala, zamiast tego dzielić się zdjęciami i opiniami na ich temat w sposób bardziej naturalny. I właśnie to może okazać się kluczem do jej sukcesu. A nawet jeśli to rozwiązanie nie znajdzie szerszego odbiorcy, to będzie dodatkową funkcją w powszechnie używanej aplikacji.

Źródło: TechCrunch

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.