Facebook wprowadza nową funkcję. Umożliwia ona użytkownikom przeniesienie swoich mediów z sieci społecznościowych do innego serwisu internetowego. Będzie ona dostępny najpierw w Irlandii, a następnie trafi do reszty świata w pierwszej połowie 2020 roku. Jeśli chcemy obecnie przenieść zdjęcia i filmy z Facebooka do innego serwisu, wymaga to ręcznego zapisywania wszystkiego i ponownego ładowania treści. Jednak nowe narzędzie pozwala na szybkie i łatwe zautomatyzowanie tego procesu. Pierwszą oferowaną usługą będą Zdjęcia Google. W późniejszym terminie mają dojść kolejne.

Integracja Facebooka ze Zdjęciami Google

Integracja Facebooka ze Zdjęciami Google

Facebook twierdzi, że funkcja jest częścią Data Transfer Project — partnerstwa obejmującego kilka dużych firm danych, w tym Facebook, Microsoft, Google, Twitter i Apple. Jego celem jest ułatwienie przenoszenia danych pomiędzy różnymi usługami online za pomocą platformy open-source.

W Facebooku wierzymy, że jeśli udostępniasz dane za pośrednictwem jednej usługi, powinieneś mieć możliwość przeniesienia ich do innej. To zasada przenośności danych, która daje ludziom kontrolę i wybór, a jednocześnie zachęca do innowacji.

— napisała firma w oświadczeniu.

Zobacz też: USA chce odciąć Huaweia od wszystkich zagranicznych dostawców

Facebook uważa, że prywatność i bezpieczeństwo są jego najważniejszymi priorytetami. Dlatego też wszystkie przesyłane dane będą szyfrowane. Natomiast użytkownicy zostaną poproszeni o wprowadzenie swoich haseł przed rozpoczęciem transferu. Narzędzie do przekazywania danych jest obecnie w użyciu, ale tylko w Irlandii. Zostanie ono dopracowane na podstawie opinii użytkowników i zainteresowanych stron, zanim zostanie uruchomione na całym świecie w pierwszej połowie przyszłego roku.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.