deepfake albert einstein

Tworzenie deepfake bez odpowiednich oznaczeń już wkrótce będzie przestępstwem w Chinach

Newsy

Żyjemy w czasach, w których sztuczna inteligencja jest na tyle zaawansowana, że nie ma większego problemu ze stworzeniem realistycznego deepfake’a. Doskonałym tego dowodem jest choćby aplikacja do rozbierania kobiet, która swojego czasu robiła furorę. Niestety sztuczna inteligencja może też zostać wykorzystana do stworzenia deepfake’a, który narobi realnych szkód. Wkrótce w Chinach ten proces zostanie ukrócony.

Tworzenie deepfake’ów w Chinach już wkrótce będzie przestępstwem

Chiny opracowały nowe przepisy mające na celu zapobieganie rozprowadzaniu fałszywych wiadomości (tzw. fake news) i wprowadzających w błąd filmów stworzonych przy użyciu sztucznej inteligencji, znanej też jako deepfake. Nadal będzie można tworzyć przeróbki, aczkolwiek aby były legalne, trzeba będzie wyraźnie zaznaczyć, że zostały stworzone przez sztuczną inteligencję. Nowe prawo wejdzie w życie już 1 stycznia 2020 roku w Chinach. Jego nieprzestrzeganie będzie przestępstwem, więc tak, za stworzenie śmiesznego obrazka czy filmu będzie można pójść do więzienia.

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Zobacz także: [Recenzja] Oczyszczacz powietrza Philips AC2887/10 – czy się sprawdza? Zadbaj o swoje zdrowie!

Chińska Administracja Cyberprzestrzeni twierdzi, że wraz z pojawieniem się nowych technologii takich jak deepfake, powstało realne zagrożenie związane z wykorzystywaniem takich treści do zakłócania porządku społecznego, naruszania interesów ludzi, tworzenie ryzyka politycznego i wywieranie negatywnego wpływu na bezpieczeństwo narodowe oraz stabilność społeczną. Trudno się z tym nie zgodzić.

Źródło: The Verge


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x