dell-streak-10-pro

Od pewnego czasu w internecie krążyły informacje dotyczące nowego tabletu firmy Dell z systemem Honeycomb. Producent w trakcie ostatniej konferencji, zorganizowanej w Pekinie, oficjalnie zaprezentował światu tablet noszący nazwę Streak 10 Pro.

Amerykański producent prezentując swoje pierwsze urządzenie z systemem Honeycomb dołączył do grona, w którym od pewnego czasu znajdują się m.in.: Asus, Motorola, LG i Acer. Dell Streak 10 Pro jest tak naprawdę kolejnym high-endowym tabletem, którego atutem może być nie tylko bardzo dobra konfiguracja sprzętowa, ale i atrakcyjna cena.

Streak 10 Pro wyposażony został w dwurdzeniowy procesor ARM Cortex A9 taktowany z częstotliwością 1 GHz, oparty na sprawdzonej platformie, jaką jest Nvidia Tegra 2. Pamięć RAM zastosowana w tym urządzeniu to 1 GB. W podstawowej konfiguracji na pliki i multimedia użytkownika producent przewidział 16 GB.

dell-streak-10-pro-2

Tablet ma ekran o przekątnej 10.1 cala i rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Dell zdecydował się na wykorzystanie szkła Gorilla Glass, które ma zapewnić dodatkową ochronę ekranu przed ewentualnymi uszkodzeniami, jakie mogą powstać w trakcie normalnego użytkowania. Streak 10 Pro działa pod kontrolą systemu Honeycomb 3.1 – na razie nic nie wiadomo na temat aktualizacji do wersji 3.2.

Tablet został wyposażony w aparat z matrycą o rozdzielczości 5 Mpx, kamerę 2 Mpx, Bluetooth, port dokujący, microUSB, a także modem 3G. Sporym atutem tego urządzenia jest bateria, która zgodnie z zapewnieniami producenta powinna pozwolić nawet na 12 godzin nieprzerwanej pracy.

Pozostaje jeszcze jedna istotna kwestia – cena. W trakcie konferencji prasowej poinformowano, że Dell Streak 10 Pro będzie kosztował 2999 juanów, czyli ok. 1300 złotych. Cena w przypadku Polski będzie najprawdopodobniej trochę wyższa, jednak niewiele wskazuje na to, żeby urządzenie było droższe niż 2000 złotych.

źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula