zte mifavor 10 android 10 aktualizacja

ZTE przedstawia MiFavor 10 na bazie Androida 10 – kilka punktów jest godnych uwagi

2 minuty czytania
Komentarze

Nikt nie lubi, a raczej nie powinien lubić modyfikacji Androida, które sprowadzają się wyłącznie do zmienionego wyglądu. Oczywiście motywy też są istotne w przypadku Robocika, ale jednak nakładki powinny charakteryzować się specjalną, dodatkową funkcjonalnością. Bez niej pogarszanie fragmentacji tego ekosystemu mija się z celem. ZTE poniekąd jest tego świadome, więc ich wizja Androida 10 pod nazwą MiFavor 10 wprowadza kilka interesujących rozwiązań. Oczywiście nazwę nakładki zostawmy z boku, podobnie jak fakt, że dopiero po tylu miesiącach jest ona przedstawiana.

ZTE MiFavor 10 – Android 10 w chińskim wydaniu może się podobać

Poniżej możecie znaleźć całą infografikę, która przedstawia w szczegółach MiFavor 10. Problem jedynie w tym, że musicie znać chiński, aby wszystko dobrze zrozumieć. Dlatego skupmy się na istotnych elementach, a wśród nich są między innymi specjalne ikony i ciemny motyw. Naturalnie to rozwinięcie i podpisanie się pod możliwości Androida 10. Firma dodaje, że ponad 1600 ikon systemowych z zaokrąglonymi rogami oraz specjalne animacje mają sprawiać, że korzystanie z MiFavor 10 będzie wyjątkowo… optymalne. Nie zabraknie też dedykowanego systemu dynamicznych tapet i bynajmniej nie chodzi o żywe tapety. ZTE stawia na specjalne dopasowanie aktualnej tapety w jednej myśli z dobranym motywem. Mimo wszystko to wygląd, na który nie do końca warto czekać. Dlatego w ramach ciekawych funkcji pojawia się możliwość odczytywania powiadomień w ramach wolnych okien, co prezentuje jeden z powyższych zrzutów. Na deser firma rozwija swój system rozpoznawania tego, co jest aktualnie prezentowane na ekranie. Pamiętając, że Asystent Google nie jest dostępny w Chinach, jak i wszystkie usługi Google, tak niektórym może wydawać się to znajome. Mimo wszystko nic nie stoi na przeszkodzie, aby w Państwie Środka też można było za pomocą poleceń głosowych sterować urządzeniem w zależności od tego, co aktualnie jest prezentowane na wyświetlaczu.

zte mifavor 10 android 10 aktualizacja

Zobacz też: Huawei nie chce transmisji rozprawy ekstradycyjnej córki założyciela.

Android 10 z MiFavor 10 trafi na kluczowe, flagowe modele firmy. Obecnie ZTE potwierdziło, że aktualizacji mogą się spodziewać posiadacze Axon 10 Pro, Blade V10 i Axon 9 Pro. Niestety, ale nie ma mowy o żadnym harmonogramie, więc trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Źródło: GSM Arena

Motyw