samsung_vs_apple

Jeśli chodzi o ilość sprzedanych telefonów, prym od dłuższego czasu wiodą Nokia oraz Samsung. Ale to, co nas najbardziej interesuje to smartfony, a tutaj statystyki zmieniają się bardzo szybko.

Do tej pory fiński koncern wygrywał w tej części rynku, chociaż w obliczu ostatnich nietrafionych posunięć na prowadzenie miał wyjść Apple. Miał wyjść, bo angielscy analitycy podają to w wątpliwość. Według nich, w drugim kwartale tego roku, Nokia sprzedała 16,7 mln 'inteligentnych telefonów', a Apple 20,3 mln. Ciągle nie znamy dokładnej liczby dotyczącej Samsunga, na pewno jest ona z przedziału 18-21 mln. Jeśli wynik będzie skłaniał się ku górnej granicy, koreańska firma prześcignie giganta z Cupertino, co byłoby nie lada wyczynem. Jaki by nie był rezultat tych zmagań, przewiduje się, że do końca roku żaden producent nie wysunie się na wyraźne prowadzenie.

Dobre statystyki Samsung zawdzięcza głównie dzięki dużemu sukcesowi Galaxy S II, który w ciągu pierwszych 55 dni sprzedał się w 3 milionach egzemplarzy. Pozostaje nam czekać na końcowe wyniki i liczyć na to, że rynek smartfonów z Androidem będzie rozwijał się jeszcze bardziej.

źródło: androidcommunity.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Brzeziński