lineage os custom rom android 10

LineageOS 16 oficjalnie daje nowe życie 7 smartfonom

Newsy

Nie od dziś wiadomo, że kluczowe znaczenie w budowaniu potęgi Androida był fakt, że to otwarty system i każdy mógł mniej lub bardziej robić z nim to, co mu się podobało. Możliwość personalizacji poszczególnych elementów do dzisiaj pozostaje kluczowa, ale ogólnie rozumiane i bardziej zaawansowane modyfikacje często dają nowe życie wielu smartfonom i tabletom, o których zapomnieli już producenci. Z taką misją działa LineageOS, czyli następca legendarnego CyanogenMod. Dzisiaj autorzy ogłosili oficjalne wsparcie LineageOS 16 dla siedmiu smartfonów.

LineageOS 16 ogłasza oficjalne wsparcie dla kolejnych smartfonów

LG G2 Lineage OS

Oczywiście LineageOS 16 bazuje na Androidzie 9 Pie i nie jest najnowszą odsłoną tej modyfikacji Robocika. LineageOS 17 mogliście głównie w nieoficjalnych wydaniach poznać w ramach serii Nieoficjalny Android 10. Tymczasem zobaczcie, które smartfony otrzymały zeszłoroczny system:

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Specyficzne zestawienie, prawda? Niektóre modele oficjalnie pracują pod kontrolą Androida 9 Pie, więc instalacja na nich LineageOS to swego rodzaju porzucenie pomysłów producenta na doświadczenie nieoficjalnych deweloperów. Jednak taki Galaxy S3 Neo z 2014 roku poznał świat z Androidem 4.3 Jelly Bean, a zakończył z 4.4 KitKat, więc to naprawdę wyjątkowe wsparcie. Tylko pamiętajcie, aby dobrać odpowiednią wersję LineageOS.

Zobacz też: Huawei pokazuje w Polsce swój ekosystem.

Dzisiaj już naprawdę niewiele osób modyfikuje swoje smartfony, bo i potrzeba jest zdecydowanie mniejsza. W końcu, czy ktoś jeszcze nosi w kieszeni wspomnianego Samsunga? Dzisiaj modyfikacje stały się swego rodzaju ciekawostką, aniżeli koniecznością w zmuszaniu urządzeń do normalnego działania. Niemniej zawsze są wyjątki i być może jednym z nich jesteście Wy?

Źródło: XDA Developers


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x