ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Kolejne dziecko romansu Microsoftu z Androidem – Nokia X2

Autor: Kacper Bąk Kategoria: Newsy
Nokia-X2-Dual-SIM-hero-3

Jednymi z najciekawszych smartfonów zaprezentowanych podczas tegorocznych targów MWC były bez wątpienia trzy modele z rodziny Nokia X. Urządzenia te mimo stosunkowo niewielkiej wydajności działały bardzo sprawnie, dodatkowo oferując w Androidowym ekosystemie dostęp do usług Microsoftu. Wtedy podejrzewaliśmy, że może to być jedna z desperackich prób ratowania się przez fińskiego producenta i nie wróżyliśmy serii świetlanej przyszłości pod skrzydłami Giganta Redmond.

Nokia-X2-Dual-SIM-hero-2

Dzisiaj, po czterech miesiącach od premiery pierwowzoru Nokia, już po finalizacji przejęcia przez Microsoft, pokazuje kolejną generację swojej jedynej linii z Androidem na pokładzie – model Nokia X2. Mimo mojego początkowego sceptycyzmu zaczynam dostrzegać w tym projekcie duży potencjał. Microsoft wziął sobie do serca najważniejsze uwagi co do pierwowzoru i w modelu X2 nie tylko usprawnił aparat, powiększył wyświetlacz, baterię, ulepszył swoją nakładkę, ale też postanowił zachować niską cenę. Oto jak prezentuje się specyfikacja nowego smartfonu:

-Wymiary 121.7 x 68.3 x 11.1 mm

4,3 calowy wyświetlacz o zagęszczeniu pikseli równym 217PPI

-Układ Snapdragon 200 z 1GB pamięci RAM

4GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia za pomocą kart microSD

-bateria o pojemności 1800mAH

-Tylny aparat o rozdzielczości 5MP z autofokusem

-DualSIM

Nokia-X2-Dual-SIM-Fastlane

Jednym z najprzyjemniejszych dodatków jest umieszczenie pod ekranem przycisku Home, na którego brak narzekało sporo użytkowników, dużo uwagi producent poświęca też nowemu interfejsowi, który szczegółowo omówiony jest w tym wideo:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Ri7qNQc5Q08[/youtube]

Oczywiście nowa Nokia nie jest demonem prędkości, ale przy cenie ustalonej na €99 zaczyna robić się interesująco. Dopełnijmy całość mogącym się podobać designem z półprzezroczystą obudową oraz interfejsem Nokia Fast Line a dostaniemy produkt, który z powodzeniem może stać się jednym z najlepszych wyborów dla klientów poszukujących taniego smartfona.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=VCA1bHO-qpM[/youtube]

Producent podaje, że Nokia X2 dostępna jest w sprzedaży od dzisiaj na wybranych światowych rynkach (niestety nie w Polsce), w kolorach zielonym, pomarańczowym oraz czarnym. W przyszłości mają pojawić się wersje żółta, biała i matowa ciemnoszara.

Źródło: materiały prasowe Nokia

Sprawdź najnowsze wpisy