ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
smartfon do 1500 zł - xiaomi mi 9 se

Xiaomi szykuje smartfon z szybkim ładowaniem 66 W

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Pojemność baterii w smartfonach cały czas rośnie – wolno, ale stabilnie. Rośnie także szybkość ładowania, bo firmy opracowują nowe technologie. Aktualnie w kwestii szybkiego ładowania w smartfonach króluje Oppo, które w modelu Reno Ace wspiera szybkie ładowanie o mocy 65 W, co pozwala na naładowanie urządzenia od zera do pełna w zaledwie 28 minut. Wygląda na to, że Xiaomi zamierza rzucić rękawicę wspomnianej firmie, bo szykuje smartfon, który będzie obsługiwał szybkie ładowanie 66 W. To nie 100 W, które Xiaomi ma w planach, ale zawsze coś.

Nadchodzi smartfon Xiaomi z superszybkim ładowaniem

Xiaomi inwestuje w chiński rynek

Tajemniczy smartfon Xiaomi z 5G i obsługą szybkiego ładowania o mocy 66 W otrzymał już certyfikację od CCC. Na razie nie wiemy, do jakiej rodziny urządzeń będzie on należeć oraz kiedy pojawi się na rynku. Jest mała szansa, że będzie to sprzęt z serii Redmi – znaki na niebie wskazują raczej na kluczowego flagowca, być może Mi 10.

Zobacz także: Samsung udostępnia harmonogram aktualizacji do Androida 10. Wiemy, kiedy i jakie smartfony go dostaną – lista jest naprawdę długa!

Tajemnicze urządzenie nosi nazwę kodową M2001J2C. Początek w postaci „M20” sugeruje, że jego premiera odbędzie się dopiero w przyszłym roku. Oczywiście na chwilę obecną możemy tylko gdybać, ale naprawdę miałoby to sens, gdyby szybkie ładowanie pojawiło się we flagowym Mi 10, który prawdopodobnie trafi do sklepów już w pierwszym kwartale 2020 roku. Na chwilę obecną nie pozostaje nam nic innego, jak cierpliwie czekać i cieszyć się, że Xiaomi pracuje nad kolejnymi ulepszeniami.

Źródło: GSMArena

Sprawdź najnowsze wpisy