ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Xiaomi bez praw do nazwy MIX

Szybkie ładowanie Xiaomi będzie naprawdę szybkie – w kwadrans do pełna!

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Zamiast dążyć do wydłużenia czasu pracy smartfona na jednym ładowaniu, to producenci skracają czas, który potrzebujemy na ich ładowanie. To niewątpliwie kompromis w rozwijaniu ogniw, na który musimy przystać. Niewątpliwie prawdziwe rewolucje w tym zakresie dopiero przed nami, ale skupmy się na tym, co jest. Dotychczas to Huawei i Oppo brylowali w rozwoju szybkiego ładowania swoich urządzeń mobilnych. Teraz się okazuje, że szybkie ładowanie Xiaomi może zdeklasować rodzimych konkurentów. Nie mówiąc o całej reszcie mobilnego rynku.

Szybkie ładowanie Xiaomi to aż 100 W!

Zaledwie 17 minut potrzebujemy, aby do pełna naładować akumulator o pojemności 4000 mAh. Super Charge Turbo (te nazwy robią się coraz ciekawsze…) mamy oficjalnie poznać jutro, kiedy to Xiaomi w Chinach organizuje konferencję. Jakby nie patrzeć, firma ma szansę zdeklasować konkurencję. Oppo, które do niedawna było liderem ze swoim 50 W (2x 25 W), jest bardzo szybkie, a wypadło kiepsko w powyższym zestawieniu. Oczywiście mamy jeszcze Huawei, ale z kolei ten producent maksymalnie pozwala na ładowanie z mocą 55 W (Mate X). Jednak deklaracje producenta nawet nie zbliżają się do tego, co potrafi Xiaomi.

Zobacz też: Radio w smartfonie to teraz aplikacje.

Co prawda powyższy film nie jest najwyższej jakości, ale możemy zauważyć, że zestawienie 18 V z około 4,5 A nie daje pełnych 100 W, co wiąże się ze stratą energii po drodze z zasilacza. Niemniej to tylko ciekawostka, ale kiedy szybkie ładowanie Xiaomi ujrzy światło dzienne w pierwszym smartfonie? To zagadka, chociaż spodziewałbym się, że Mi Mix 3s/Mi Mix 4 lub Mi 10 mogą być pierwszymi typami dla tej technologii.

Źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy