Samsung Galaxy R z procesorem NVidia Tegra2

Mariusz Urban Mariusz Urban Newsy

galaxy-rPamiętacie jak informowaliśmy Was o nadchodzącej wersji Galaxy S II wyposażonej w układ NVidia Tegra? Dziś w Sieci ukazały się nowe informacje na temat tego smartfonu. W najbliższych tygodniach ma on zadebiutować w Wielkiej Brytanii pod nazwą Galaxy R. Urządzenie znane jest również jako Galaxy Z.

Można by go śmiało nazwać skromniejszym bratem Galaxy SII, a wszystko dlatego, że jego konfiguracja sprzętowa jest delikatnie słabsza. Ma on być wyposażony w ekran 4.2″ (czyli o 0,1″ mniejszy), w technologii SLCD (zamiast SAMOLED+) o rozdzielczości 480×800. Mimo mniejszego ekranu, Galaxy R będzie troszkę cięższy i grubszy – 131g i 9.6 mm.

Największa zmiana dotknęła procesor. Teraz jest to popularna Tegra2 o taktowaniu 1 GHz, zamiast Exynosa 1.2 GHz. Ciekawe jak odbije się to na wydajności, interesujące będzie porównanie osiągów obu urządzeń.

Zamontowano aparat o rozdzielczości 5 Mpx obsługujący nagrywanie 720p – GS II posiada aparat 8MPx i nagrywa w 1080p.

Zdecydowano się również na zmianę faktury pokrywy baterii. Zamiast znanego z Galaxy S II chropowatego plastiku użyto czegoś, co wygląda na szczotkowane aluminium.

galaxy-r-back

Wydaje się, że tym urządzeniem koreański producent może planować zdominować średnią półkę. Pewne jest, że wszystkie zmiany względem Galaxy S II odbiją się na spadku ceny. Czy skusilibyście się na taką okrojoną wersję topowego modelu Samsunga? 

źródło: phandroid.com

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy